Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Kluski za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 2. części tej roli, którą podzieliliśmy na 3 części.

Dziękujemy Czesławie Gwiżdż oraz rodzinie Rak za ofiarę złożoną na kościół.

Przygotowujemy się do renowacji zabytkowego, pochodzącego z poł. XVIII w. ołtarza głównego w naszym kościele. Ołtarz został wykonany najpewniej przez warsztat Korneckich do kościoła Cystersów w Mogile, gdzie był eksponowany do 1948 roku. Następnie został przeniesiony do kościoła pw. św. Norberta w Krakowie.W 2020 roku konserwator wojewódzki wydał zgodę na demontaż rokokowego ołtarza oraz po zinwentaryzowaniu na przewiezienie do naszej świątyni.

Program konserwatorski prac związanych z przywróceniem walorów estetycznych ołtarza napisała p. mgr Katarzyna Magrysiewicz-Dobrzańska, konserwator sztuki. Konserwacja będzie miała charakter zachowawczy. Podstawowym założeniem w pracach konserwatorskich przy ołtarzu będzie przywrócenie walorów estetycznych zabytkowego obiektu.

Spośród trzech zapytań ofertowych wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę. To kolejna duża inwestycja, która niewątpliwie przyczyni się do upiększenia wnętrza naszej świątyni.

Dziękujemy Katarzynie i Ignacemu Hanusiakom za ofiarę założoną na renowację ołtarza głównego. W tym tygodniu zostanie postawione rusztowanie w prezbiterium. Prace nad renowacją ołtarza potrwają ponad pół roku. Prośmy Boga i Matkę Bożą Śnieżną o pomyślność na czas prowadzenia prac.

Dziękujemy Gospodarzom tegorocznych Dożynek Parafialnych – mieszkańcom ról: Szewcy, Kluski i Dziubras Dolny – za organizację Święta Dziękczynienia za plony oraz za przygotowanie pięknego wieńca dożynkowego i wspólną modlitwę. Bóg zapłać o. Romanowi z Tenczyna za wygłoszone Słowo Boże.

Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, pocztom sztandarowym; Różom z różańcami, Paniom z feretronami; Panom od baldachimu oraz figury Matki Bożej Fatimskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy przez pięć pierwszych sobót podczas nabożeństw maryjnych wynagradzali swoją modlitwą za grzechy, które najdotkliwiej ranią Niepokalane Serce Maryi.

Przypominamy o zmianie godzin urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria w poniedziałki i czwartki czynna po mszy świętej wieczornej do godziny 19.00 oraz w soboty od 9.00 do 10.00. W uroczystości i święta kancelaria nieczynna.

Kalendarz liturgiczny
Wtorek – święto Narodzenia NMP. W tym dniu odbędzie się błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W następną niedzielę tj. 13 września odbędzie się pod hasłem: „Człowiek jest powołany do pełni życia” 28. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej, o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. O godz. 11.30 msza św. w intencji rodzin i małżeństw naszej Archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski. W tym roku wyjątkowo, z powodu epidemii, prosimy o przywiezienie ze sobą swojego ziarna, które zostanie pobłogosławione po mszy św.

W trosce o dobro chorych i potrzebujących Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zachęca wiernych, by włączyli się w akcję „Dobro jest w Małopolsce. Ramię w ramię”, organizowanej przez Małopolskie Centrum Krwiodawstwa pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie www.rckik.krakow.pl.