Dzisiaj 1. Niedziela Adwentu. Zachęcamy do udziału w roratach, na które zapraszamy codziennie o godzinie 18.00. Razem z Aniołem Bazylim – ogrodnikiem, będziemy zbierać boskie owoce Ducha Świętego i rozważać Jego obecność w naszym codziennym życiu.

Dziękujemy mieszkańcom roli Bugaje za posprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o porządki w świątyni i wokół kościoła prosimy mieszkańców ról: Chlebierzówka i Molusy, które podzieliliśmy na 2 części.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: rodzina Filipków z roli Urbany; rodzina Janickich; rodzina Mikołajczyków z Krakowa; pewna anonimowa osoba. Bóg zapłać.

Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

Wtorek – wspominamy św. Barbarę, patronkę górników i hutników.
Czwartek – wspomnienie św. Mikołaja.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek miesiąca. O godzinie 17.00 Godzina Święta. Msza św. wotywna o Eucharystii o godzinie 18.00. W piątek msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00. Spowiedź od godziny 16.30.

W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 18.00 i o 19.30. Na mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne razem z rodzicami. Odbędzie się wtedy poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci oraz zostanie także uroczyście poświęcony sztandar, który został ufundowany przez Arcybractwo Straży Honorowej Niepokalanego Serca Maryi.

Dzisiaj po każdej mszy św. błogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić na początku wieczerzy wigilijnej. Poświęcone opłatki będzie można nabyć przez okres Adwentu w zakrystii, a dobrowolne ofiary składane przy tej okazji niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla służby kościelnej za posługę w naszej parafii.

Rozprowadzane są także świece – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Składane przy tej okazji dobrowolne ofiary zostaną przekazane na dofinansowanie placówek prowadzonych przez krakowską Caritas.

Dziękujemy p. Katarzynie i Dariuszowi Hanusiakom za zakup paczek dla św. Mikołaja, a Zofii Janickiej za ufundowanie pluszaków na nagrody.

Wczoraj, w Lubniu odbyły się Mistrzostwa Dekanatu Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej. Nasi młodsi lektorzy w meczu finałowym, po rzutach karnych zajęli 2. miejsce. Drużyna ministrantów zajęła 4. miejsce. Gratulujemy. Dziękujemy ks. Pawłowi za przygotowanie piłkarzy do rozgywek, a rodzicom za transport chłopców do Lubnia.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do składania wniosków w projekcie Dobry Czas na Biznes – Krakowski Obszar Metropolitalny. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z pakietu bezpłatnych szkoleń, uzyskać bezzwrotną dotację w wysokości 25.000 zł na założenie działalności gospodarczej i otrzymać roczne bezpłatne doradztwo w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa. Nabór wniosków będzie prowadzony do 14 grudnia 2018 roku. Więcej informacji można uzyskać w Powiatowym Punkcie Informacyjnym w Myślenicach przy ul. Klakurki 2A/B i na stronie internetowej.