Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Knapy za posprzątanie świątyni oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 4. części tej roli.

II Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą „Ad Gentes”. To Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po mszach świętych dzieci z Koła Misyjnego zbierają do puszek ofiary na rzecz uboższych od nas: sióstr i braci oraz polskich misjonarzy. Dziękujemy dzieciom z Koła Misyjnego wraz z p. Bożeną Smolak, ich opiekunką za pomoc i wsparcie tej inicjatywy.

Dzisiaj przypada rocznica wyboru papieża Franciszka. Wspierajmy Ojca Świętego naszą modlitwą.

Droga Krzyżowa, po zakończeniu mszy św. o godzinie 11.00.

Dziękujemy pewnej rodzinie za dar materialny przeznaczony na odrestaurowanie żyrandoli. W tym tygodniu kolejne dwa żyrandole zostaną odwiezione do pracowni „Aladyn” w Krakowie i poddane renowacji.

W najbliższą środę, o godz. 17.15 różaniec, a po nim – przed mszą świętą wieczorną – odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, zwłaszcza przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i 19.30. Na to nabożeństwo zapraszamy młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania.

W sobotę wypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Solenizantkom i Solenizantom, wśród których jest Pan Józef, Honorowy nasz Kościelny i twórca Kalwarii Tokarskiej składamy najlepsze życzenia połączone z modlitwą.

Grupa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – EDK Jordanów zaprasza w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00 na ”Drogę Krzyżową o Zmroku” na Kalwarii Tokarskiej.

Gorzkie Żale o godzinie 15.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością” mamy okazję, by złożyć jałmużnę wielkopostną wspierając nasze małe Parafianki: IGUSIĘ i LAURKĘ w zapewnieniu ich leczenia i rehabilitacji.

Osoby, którzy mogą przyjąć do swojego domu rodziny pochodzące z Ukrainy, proszone są o zgłoszenie tego faktu w zakrystii, po zakończonej mszy świętej. Dziękujemy tym rodzinom, które zadeklarowały taką pomoc i tym, które już otworzyły drzwi swoich serc i domów dla naszych braci i sióstr z Ukrainy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy miesięcznik dla najmłodszych „Staś”.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim pięknej niedzieli i błogosławionych owoców Wielkiego Postu.