Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Jurczaki za posprzątanie świątyni oraz porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Debenosy, którą podzieliliśmy na 2. części.

W następną niedzielę – Niedzielę Słowa Bożego – gościć będziemy przedstawiciela III Zakonu Paulistów, który zaproponuje nam Ewangelie na każdy dzień 2023 r. Można je będzie nabyć po każdej mszy świętej. O godzinie 15.00 zapraszamy na uroczyste nabożeństwo Słowa Bożego.

Porządek kolędy w następnym tygodniu:
Poniedziałek, 16 stycznia: Dziury, Kocury, Proszki i Fuły
Wtorek, 17 stycznia: Młyny, Kudły, Kasperki i Kanie
Środa, 18 stycznia: Florki, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Luberdy, Łocki, Domy pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny
Czwartek, 19 stycznia: Granica i Parchule
Piątek, 20 stycznia: Chlebierzówka, Molusy, Guzówka, Koty i U Lipki
Sobota, 21 stycznia: Hoboty (od Państwa Bierówka), Gwiżdże, Brzegi (od Państwa Ryszkowskich)

Przy okazji spotkania kolędowego ofiarę na kościół złożyli:

Z roli Polana: rodzina Kosków. Z roli Zamki: rodzina Hanusiaków, Franciszek Hanusiak z rodziną, rodzina Wróbel, rodzina Hanusiaków, Józef Hanusiak z rodziną, rodzina Wronów. Z roli Hanuski: Irena Dziubras z dziećmi, rodzina Syrków, Anna Hanusiak, Marian Pindel z synami, rodzina Büthner, rodzina Dyrczów, Bartłomiej Dyrcz z rodziną, rodzina Łacek i Róg oraz pewna anonimowa rodzina

Z roli Knapy: rodzina Machowskich, Bednarzów, Kołodziejów, Ulmaniec, Cudaków, Makusków, Lenartków, Firków, Gieratów i Klusków, rodzina Jurczaków, Nosidlaków, Anna Czarnul, rodzina Strzebońskich, Kołodziejów, Piaszczaków, Paweł Piaszczak z rodziną, rodzina Mleczek, rodzina Czapników i Kołodziejów, rodzina Mirków i Pęcków, rodzina Obajtek, Jadwiga Kołodziej, rodzina Mikołajczyków, Piotr Hanusiak z rodziną, rodzina Zająców i Kosków, rodzina Michalaków i Hodanów, Balbina Kafel z Krakowa, Józefa Pęcek, rodzina Zemlów, Makusków, Zębolów, Hanusiaków, Mirków, Marcin Zając z rodziną, rodzina Pajków, Stanisław Kaleta z rodziną, rodzina Bargiel, Andrzej Kluska z rodziną, rodzina Klusków, rodzina Ptak, Józef Piaszczak z rodziną, rodzina Korabików i jedna anonimowa rodzina.

Z roli Kluski: rodzina Ralskich, Bronisław Kluska z rodziną, rodzina Wróbel, Stanisław Kluska z rodziną, rodzina Zadorów, Osielczaków, Stanisław Proszek, Józefa Kluska, Krzysztof Kluska z rodziną, Zbigniew Kluska z rodziną, Janina Kluska, Marcin Kluska z rodziną, Piotr Kluska z rodziną, Paweł Kluska z rodziną, rodzina Bogdańskich, rodzina Boniorów, Stanisław Makusek z rodziną, Franciszek Woźniak z rodziną, rodzina Grzywacz, rodzina Klusków, Teresa Łopata z rodziną i pewna anonimowa rodzina.

Z roli Szewcy: Marta i Walenty Hanusiak, rodzina Janiczaków, rodzina Klusków, Niewiadomskich, Radoniów, Edward Osielczak z rodziną, Alina Hanusiak, rodzina Makusków, Wietrzyków, Rafał Hanusiak z rodziną, Ignacy i Andrzej Hanusiak z rodzinami.

Z roli Przymiarki: rodzina Pieronów, Ignacy Proszek, rodzina Mirków, Capków, Bajerków, Kołodziejczyków, Wojtasików, Pęcków, Korabików, Pawlików, Władysława Pasiowiec z rodziną i rodzina Ziółków.

Z roli Tarnów: Paweł Romaniak z rodziną, Andrzej Romaniak z rodziną, rodzina Czarnotów i Nieckulów, rodzina Mleczków i Pachurów.

Z roli Jurczaki: Adam Pęcek z rodziną, rodzina Leśniaków, Sochaczów, Stanisław Jurczak, rodzina Tekieli, Katarzyna Korzeń, rodzina Jurczaków, Brutanek, Dereweckich.

Z roli Debenosy: rodzina Pasieków, Kosków, Korabików, Bierówków, Maria i Stanisław Korabik, Franciszek Jędrocha z rodziną, Wiktoria Bogdalczyk, rodzina Jedrochów, Makusków, Danuta Pachura z rodziną, rodzina Klusków, Franciszek Bierówka, rodzina Cudaków.
Ofiarę na kościół z roli Dział Niżny złożyli: Grzegorz Romaniak z rodziną, Marzena i Piotr Rapacz, rodzina Zadorów, Rapaczów, Pęcków, Filipków, Barbara i Jadwiga Romaniak, Władysław Tajs z rodziną, rodzina Proszków i Klusków.

Z roli Blychy: rodzina Pasiowców, Dereweckich i Kowalcze, Makusków, Gwiżdżów i Hanusiaków, Piotr Hanusiak z rodziną i Paweł Hanusiak z rodziną.

Z Osiedla Dolnego: Marek Kowalik z rodziną, Janusz Kowalik z rodziną, rodzina Adamczyków.

Z Domu Nauczyciela: rodzina Luberdów, Krupów, Antoni Jankowski, Jolanta Kiełtyka z rodziną, rodzina Jarząbków i Ostojów.

A także mieszkające nad Apteką rodziny Radoniów i Czyszczoniów oraz mieszkająca w Szkole Krystyna Romaniak.

Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i dobre słowo.

Nasza parafia włącza się do akcji „Paczka dla Ukrainy”, którą prowadzi Caritas Polska, w tym także nasza Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Celem akcji jest dostarczenie ofiarom wojny w Ukrainie żywności i innych niezbędnych produktów.
Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii oraz na stronie Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Ulotki z informacją na ten temat są także wystawione na stoliku pod chórem.
Gotowe paczki o wadze do 15 kg i określonych wymiarach (41x38x64 cm) przygotowane zgodnie z ustaloną listą produktów, którą możemy znaleźć na podanych stronach internetowych należy dostarczyć do Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przy siedzibie Caritas w Krakowie; do Punktu Socjalnego Caritas w Brzegach, lub przynieść do naszej parafii.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia.

Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.