Zmarł Michał Hanusiak z roli Perły. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 10.00. Polećmy duszę Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

W związku z wypadkiem autobusu z polskimi pielgrzymami w Chorwacji pomódlmy się w intencji wszystkich poszkodowanych oraz ich bliskich, prosząc o szybki powrót do zdrowia dla rannych oraz o życie wieczne dla tragicznie zmarłych.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Parchule za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Ofiarę na kościół złożyli: rodzice Stanisława Polaniaka oraz Katarzyna i Stanisław Polaniak.

Dziękujemy p. Andrzejowi Bednarzowi za prace ziemne wykonane bezinteresownie w naszym ogrodzie przed plebanią oraz p. Stanisławowi Nawarze i p. Sylwii Mirowskiej za renowację figury Matki Bożej z dzieciątkiem na ręku.

Za nami odpust parafialny. Dziękujemy pocztom sztandarowym, naszej Orkiestrze Dętej; noszącym figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynkom, które sypały kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami; rodzinom Kliszczackim w strojach regionalnych, oraz wszystkim Gościom i naszym Parafianom.

Dziękujemy osobom zaangażowanym w prace Komitetu Organizacyjnego VI Parafialnego Charytatywnego Festynu Rodzinnego zorganizowanego w tym roku dla naszego chorego Parafianina Jakuba Bierówki, który – śmiało można rzec – zakończył się sukcesem.

Nie byłoby to możliwe bez „dobrych ludzi”: darczyńców, którzy wsparli materialnie i rzeczowo nasz parafialny festyn i pomogli w jego organizacji. Osób, które poświęciły swój wolny czas: druhen i druhów strażaków z jednostki OSP Tokarnia i OSP Pcim; wolontariuszy składających się z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem: zespołów muzycznych występujących na scenie, Kół Gospodyń Wiejskich, „Sercanek”; osób obsługujących stanowiska gastronomiczne, na których serwowano pyszne dania: kiełbaski i karkówki z grilla, gofry, zapiekanki, hamburgery i lody kliszczackie.

Dziękujemy naszym partnerom: WAWEL TRUCK, „Balonowy Świat Dziecka”, „Beskidzka Sadyba”, Firma KLGS z Pcimia, „JAN” Stara Cegielnia – Jan Burkat, Hurtownia „Familia” Myślenice, Hurtownia Lodów i Mrożonek „ZIELONA” Myślenice.

Panu Józefowi Ziębie jesteśmy wdzięczni za inicjatywę oraz zarejestrowanie naszego Festynu.

Wydawanie i odbiór nagród – w poniedziałek i wtorek od godziny 18.00 do 19.00 w salce parafialnej „KURNIK” na plebanii (obok garaży).

W związku z ciągłym rozlewaniem wosku przy nagrobku śp. ks. Kanonika i zanieczyszczaniem placu przed kościołem, prosimy, aby nie przynosić na grób ks. Proboszcza indywidualnie zniczy. Pan kościelny zadba, by przy grobie zawsze palił się znicz, symbol i znak naszej pamięci i wdzięczności o proboszczu i budowniczym tutejszej świątyni. Gdyby ktoś zauważył, że znicz się nie pali (z różnych względów), prosimy o przekazanie tej informacji w zakrystii u pana kościelnego. Tłuste i nieestetyczne plamy z wosku po pierwsze: bardzo trudno usunąć, a po drugie: główne wejście do świątyni zawsze powinno być zadbane i godne. Bardzo dziękujemy Państwu Bernadecie i Marianowi Zającowi za wykonanie i podarowanie znicza wykonanego na zamówienie z marmuru.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:
15 sierpnia (poniedziałek) w godzinach od 8.30 do 12.00 będzie można oddać krew. Akcję organizuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Oddział Terenowy w Myślenicach. Szczegóły na stronie przychodni.

Do grona Darczyńców tegorocznego VI Charytatywnego Festynu Rodzinnego dołączyli:

Wójt Gminy Tokarnia
Kliszczackie Centrum Kultury
Katarzyna i Dariusz Hanusiak
Marta i Walenty Hanusiak
Kawiarnia&Bistro „KORZENNA” – Katarzyna Korzeń
Firma Budowlano-Usługowa „WORWEX” – Krzysztof Worwa
Technika Sanitarna i Grzewcza – Stanisław Kaleta
Stacja kontroli pojazdów „KAMIL” – Józef Luberda
Apteka „MARIA” – Anna Frycz
„MyBody” Depilacja Laserowa – Kinga Hans
Anna Jabcoń, Zofia Korabik, Aneta Worwa, Jolanta Worwa
Dorota i Jan Jędrocha, Michalina Jędrocha
Dominik Czyszczoń, Bartłomiej Mirocha, Sławomir Lichota
Bogumiła i Paweł Makusek
Firma Remontowo-Budowlana „BUD MAR” – Marcin Hanusiak
Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Medes” – Barbara i Kazimierz Medes
Maria i Adam Gruszczyk z USA
TERMY CHOCHOŁOWSKIE

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.