Dziękujemy za udział w Oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty przed Najświętszym Sakramentem; chłopcom z dzwoneczkami; dzieciom w strojach komunijnych; pocztowi sztandarowemu Honorowej Straży Pana Jezusa, kobietom i dziewczętom niosącym feretrony, figury i różańce, panom niosącym baldachim i wszystkim, którzy w ten piękny sposób uczcili Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Dzisiaj w parku przedszkolnym (w razie niepogody w Gminnym Ośrodku Kultury) organizowany jest Piknik przedszkolny pod hasłem: „Kocham mamę, kocham tatę, bo są dla mnie całym światem”. Początek o godzinie 14.30.

20 czerwca organizowana jest Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Częstochowy. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godzinie 5.30. Zapisy u p. Anny Hanusiak do 16 czerwca.

Również 20 czerwca dzieci pierwszokomunijne odbędą swoją pielgrzymkę dziękczynną – za dar przyjętej I Komunii Świętej – do Ludźmierza.

24 czerwca organizujemy Pielgrzymkę do Zubrzycy Górnej do starego, zabytkowego kościółka. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godzinie 12.30. Zapisy do 20 czerwca u p. Anny Hanusiak.

Dziękujemy mieszkańcom drugiej części roli Durki za posprzątanie kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w świątyni w następnym tygodniu prosimy mieszkańców trzeciej części tej roli.

Dziękujemy państwu Barbarze i Józefowi Ziębom, oraz narzeczonym: Leszkowi i Iwonie za złożoną ofiarę na kościół. Dziękujemy p. Janowi Burkatowi, właścicielowi Galerii Handlowej „Stara Cegielnia” z Myślenic za słodkie upominki dla dzieci, które uczestniczyły w zakończeniu Okatwy Bożego Ciała.

W tym tygodniu przy kościele pracowali z roli Luberdy: p. Franciszek Luberda; z roli Domy pod Lasem: p. Stanisław Makusek; z roli Przysop: p. Stanisław Proszek, p. Zbigniew Morus, p. Paweł Tajs, p. Jan Morus; z roli Dział Wyżny: p. Jan Pustelnik, p. Tomasz Zadora, p. Jan Korzeń, p. Franciszek Tobolak, p. Leszek Ziembla; z roli Dział Niżny: p. Zbigniew Proszek.

W tym tygodniu zapraszamy do pracy po dwóch/trzech mężczyzn z ról: dalsza część roli Dział Niżny, Jurczaki i Kudły. Będziemy kontynuować czyszczenie i malowanie przęseł ogrodzenia wokół kościoła i zapuszczać kamień imregnatem konserwującym.

W kalendarzu liturgicznym:

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy, a we środę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Św. Brat Albert jest patronem Caritas.

Ważne ogłoszenie:

W wielu parafiach, także w naszym dekanacie organizowana jest pomoc dla kilku miesięcznej LENKI, która urodziła się z wadą rozwojową podudzi i stóp oraz szmerami na sercu. Leczenie dziecka jest – niestety – bardzo kosztowne i będzie wymagało złożonego leczenia rekonstrukcyjnego kończyn dolnych.

Rodzice wierzą, że z Bożą i ludzką pomocą ich córeczka – Lenka – tak jak inne dzieci, również będzie kiedyś się bawić w piaskownicy, chodzić, biegać, jeździć na rowerze, na rolkach.

Niestety, za nim to nastąpi i spełni się ich największe marzenie potrzebują ogromnego wsparcia ludzi dobrego serca.

Odpowiadając na apel rodziców i serdeczną prośbę o wsparcie ich córki poprzez zbiórkę na specjalistyczną konsultację, a następnie na wyjazd za granicę, kosztowne opreacje i sprzęt ortopedyczny, postanowiliśmy zorganizować w następną niedzielę zbiórkę do puszek. Po każdej Mszy św. każdy, kto tylko wyrazi taką wolę, będzie mógł wziąć udział w organizowanej przez najbliższą rodzinę Lenki zbiórce, aby w ten sposób pomóc chorej dziewczyne. Już dzisiaj w imieniu całej rodziny Lenki Cholewy bardzo serdecznie dziękuję za okazane serce i hojność.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.