Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Kostruchy za posprzątanie świątyni na uroczystości odpustowe i niedzielę, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców roli Madonie, którą podzieliliśmy na 2 części .

Dzisiaj przypada Święto Przemienia Pańskiego.

Ofiarę na kościół złożyli: rodzice Poli Dyrcz; Marii Julii Klimek przy okazji chrztu, narzeczeni: Rita i Kamil Domin; złoci jubilaci: Danuta i Jan z okazji 50. rocznicy małżeństwa oraz Aniela Jamrozik z okazji 100. rocznicy urodzin oraz nasi chorzy, których odwiedziliśmy przed odpustem. Dziękuję p. Dorocie Klusce i p. Markowi Hucisko, za poświęcony bezinteresowanie czas, życzliwość i pomoc w transporcie kapłana z Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy Orkiestrze Dętej OSP Tokarnia, druhom strażakom, pocztom sztandarowym, Paniom noszącym feretrony i różańce, panom od baldachimu i do figury MB Fatimskiej, dziewczynkom, które sypały kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, Kliszczakom w strojach regionalnych i wszystkim, którzy, tak licznie przybyli na nasze parafialne uroczystości.

15 sierpnia, w naszej parafii przeżywać będziemy Dożynki Parafialne oraz 7. Charytatywny Parafialny Festyn Rodzinny.

Po zakończonej mszy św. będzie można nabyć losy – „cegiełki” na loterię fantową w wysokości 15 złotych. Przypominamy, że nagrodą główną w loterii jest nowoczesny skuter elektryczny BARTON EVIVO o mocy 1200W.

W imieniu Komitety Organizacyjnego Festynu, pragnę podziękować kolejnym firmom, przedsiębiorcom, oraz osobom indywidualnym, którzy dołączyli do grona darczyńców i wsparli organizację tegorocznego Pikniku, a są nimi:
Danuta i Adam Brzeziccy
Chochołowskie Termy
Małgorzata i Adam Tajs
Anna i Marian Hanusiak
Krzysztof Worwa
Mariusz Jędrocha
Paweł Jędrocha
Zakład Kontroli Pojazdów „KAMIL” – Józef Luberda
Firma „WOKAN” – Jan Worwa
Zakład Usługowo-Handlowy „TROL-GUM” – Robert Ryszkowski
Józef Czarnota
Zakład Stolarski – Andrzej Wicher

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli; słonecznych wakacji i dobrego odpoczynku.