Dzisiaj rozpoczyna się 6. Tydzień Wychowania. Z tej racji w czwartek (tj. 15 września br.) zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów na mszę św. o godz. 18.00. Po Eucharystii specjalna konferencja poświęcona wychowaniu według wartości w nauczaniu św. Jana Pawła II. Prelekcję wygłosi ks. prof. Jan Machniak, Rektor Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia i kierownik Katedry duchowości na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie. Po konferencji zapraszamy na spotkanie przy stole na plebanii.

Dziękujemy mieszkańcom 3-ej części roli Hoboty za posprzątanie kościoła, ofiarę na kościół, porządki wokół kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 4 części tej roli, którą podzieliliśmy na 5 części.

W kalendarzu liturgicznym w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po rannej i wieczornej mszy św. ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Z tej okazji w przededniu tego święta zapraszamy  dzisiaj po południu wszystkich na Drogę Krzyżową na Urbaniej Górze. Rozpoczęcie przy 1 stacji o  godzinie 16.30.

W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, a w piątek wspominamy świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W ramach triduum przed świętem św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży zapraszamy w poniedziałek na godz. 17.00 kandydatów na ministrantów z rodzicami. Bardzo pragniemy, aby ozdobą naszego ołtarza nie były tylko cięte kwiaty, które są piękne, ale szybko więdną, ale przede wszystkim żywi ludzie – chłopcy, którzy pragną służyć Panu Jezusowi.

W piątek na godz. 19.30 zapraszamy młodzież klas I i II Gimnazjum, która rozpoczyna przygotowania do Sakramentu Bierzmowania,  a w sobotę na godz. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

W piątek Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych. O godz. 19.30 celebracja liturgiczna dla młodzieży. O godz. 20.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na potrzeby kościoła.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe osoby zainteresowane możliwością dofinansowania ze środków UE na założenie lub rozwinięcie działalności gospodarczej. Bezpłatne szkolenie odbędzie się w poniedziałek tj. 12 września br. o godz. 16.00 w Gimnazjum w Tokarni.

Spotkanie organizacyjne pielgrzymów do Ziemi Świętej odbędzie się 22 września o godz. 19.00.