Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Dziubras Dolny za posprzątanie świątyni oraz za porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli. Do udekorowania ołtarzy kwiatami w przyszłą sobotę zobowiązali się nowożeńcy, którzy za tydzień staną na ślubnym kobiercu.

Ofiarę na kościół złożyła Maria Piaszczak.

Dzisiaj, w naszej wspólnocie obchodzimy 7. rocznicę koronacji naszego obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Podziękujmy Pani Tokarskiej za Jej opiekę i macierzyńską troskę i miłość.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 15.00. Bardzo serdecznie prosimy rodziców, aby zachęcali swoje dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. Prosimy także o codzienne odmawianie choćby jednego dziesiątka różańca w naszych domach i w rodzinach.

W piątek, o godz. 18.00 w Skomielnej Czarnej odbędzie się spotkanie dla kobiet „Na poziomie serca”. Tematem spotkania: „Jak uwierzyć we własne piękno”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W sobotę, w Sanktuarium św. Jana Pawła II i w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbędzie się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Centralny punktem będzie sprawowana o godz. 12.00 uroczysta Eucharystia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
Zapisy na pielgrzymkę oraz szczegółowy plan pielgrzymki w zakrystii. Wyjazd o godz. 8.30 sprzed kościoła. W razie braku odpowiedniej liczby chętnych, dojazd we własnym zakresie.

W następną niedzielę obchodzimy 23. Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Po mszach św. kwesta na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za jego pontyfikat. To żywy pomnik promujący nauczanie Świętego Papieża i wspierający uzdolnioną młodzież.

W dalszym ciągu poszukujemy osób, które chciałyby podjąć się prowadzenia samodzielnie lub we współpracy naszej parafialnej scholi, poprzez grę na instrumencie oraz przewodniczenie i naukę śpiewów. Chętne osoby proszone są o kontakt z Ks. Wikariuszem.

Wójt Gminy Tokarnia, w związku z licznymi zgłoszeniami zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy o obcięcie gałęzi, krzewów i wycięcie drzew w szczególności pogarszających widoczność przy drogach powiatowych, gminnych i osiedlowych, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników w/w dróg. Przypominamy jedocześnie, że drzewa do 50 cm obwodu nie wymagają zgłoszenia ich wycinki, w razie wątpliwości prosimy o kontakt z Urzędem Gminy .

Gmina Tokarnia prowadzi nadal sprzedaż węgla. Dostępny asortyment to wyłącznie ekogroszek – więcej informacji na stronie internetowej gminy i w urzędzie.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.