Dziękujemy mieszkańcom 2-ej części roli Granica za posprzątanie kościoła i kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3 i zarazem ostatniej części tej roli.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00.

Istnieje możliwość nabycia albumu pt. „966. Chrzest Polski” Wydawnictwa „Biały Kruk” w promocyjnej cenie.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżających na wakacyjne kolonie parafialne do Ustronia Morskiego i w Bieszczady odbędzie się we wtorek, po mszy św. wieczornej w kościele.

W tym tygodniu przypada 3 piatek miesiąca. Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych. O godz. 19.30 zapraszamy uczniów klas VI-tych i I-szych gimnazjum wraz z rodzicami na celebrację liturgiczną rozpoczynającą dwuletni okres przygotowania do sakramentu bierzmownia. O godz. 20.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Za tydzień, w niedzielę składka przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

Wyrażamy wdzięczność anonimowemu małżeństwu; pewnej osobie z roli Urbany; pewnej rodzinie z roli Urbany; pewnej osobie z roli Kluski; za ofiary na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Obecnie obraz został wyciągniety z ramy i przewieziony do pracowni Konserwacji i Restauracji Malowideł Ściennych przy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie poddawany jest dokładnym oględzinom, badaniom typu RTG, ultrafiolet oraz fizyko-chemicznym.

Dziękujemy pewnej rodzinie z roli Brzegi za ofiarę na najpilniejsze potrzeby kościoła, którą przeznaczyliśmy na pokrycie kosztów wentylacji mechanicznej.

Wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą, oraz darem materialnym wspierają nasze inwestycje prowadzone przy kościele i parafii z całego serca dziękujemy.

W kalendarzu liturgicznym:

Poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dra Kościoła

Wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika

Środa – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy

Piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Przypominamy, że 18 czerwca (sobota) wyjeżdżamy na ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godz. 7.00. Natomiast 23 czerwca (czwartek) organizujemy parafialną pielgrzymkę do Zubrzycy Górnej do naszego starego kościółka. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godz. 15.00. Zapisy u p. Anny Hanusiak do 15 czerwca.

Św. Paweł ukazuje cel pracy nad sobą: „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus”. Niech Pani Tokarska wspiera nas w takim staraniu.