W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marianny Cudak. Polećmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Bierówki za posprzątanie świątyni oraz porządki wokół niej. Dziękujemy także nowożeńcom, którzy partycypowali w kosztach udekorowania ołtarza kwiatami. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Dar materialny na renowację żyrandoli złożyli Państwo Proszek oraz pewna anonimowa rodzina. Ofiarę na kościół złożyła Stanisława Mikołajczyk z roli Kusiki.

Od jutra do 31 sierpnia – z racji wakacji – msze św. w naszym kościele będą odprawiane:
w poniedziałek, środę, piątek i sobotę tylko o godzinie 18.00. W te dni nie będzie mszy św. rano!
We wtorek i czwartek msze św. będą odprawiane tylko o godz. 7.00. W tych dwóch dniach nie będzie mszy św. wieczorem!

Kancelaria w wakacje czynna: poniedziałek po zakończonej mszy św. wieczornej, a w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Msza święta wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Eucharystii o godzinie 7.00. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonnego, także z naszej parafii.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Parafialnego Pikniku Rodzinnego, zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc materialną lub rzeczową w organizacji festynu, który będzie okazją do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze oraz promocją naszej miejscowości, rodzimej kultury i tradycji. Gwiazdą wieczoru będzie Mietek Szcześniak, którego pamiętamy m.in.: z pięknej piosenki „Dumka na dwa serca”, jaką wykonał w duecie z Edytą Górniak.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:
Zlokalizowana w Pcimiu Firma KLGS Sp. z o.o. produkująca techniczne detale z tworzyw sztucznych dla motoryzacji oraz dla AGD w związku z planowaną rozbudową zakładu zatrudni absolwentów szkół zawodowych, techników oraz szkół wyższych, jak również osoby gotowe do przyuczenia w przyszłościowych zawodach. Firma oferuje stabilne zatrudnienie, dobre warunki pracy i pomoc w rozwoju zawodowym.
Szczegóły na ulotkach znajdujących się na stoliku pod chórem.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela i Staś, cieszący się popularnością wśród najmłodszych czytelników.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom; nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień.

Wyjeżdżającym na letni wypoczynek życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych oraz odkrywania obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.