Dziękujemy rodzicom dzieci, które obchodzą 1. rocznicę Pierwszej Komunii Świętej za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Polana, Zamki i Hanuski.

Dziękujemy ks. Krzysztofowi, służbie kościelnej, p. Teresie oraz katechetkom za przygotowanie Pierwszej Komunii Świętej oraz dzisiejszej uroczystości rocznicowej. Rodzicom i dzieciom wyrażamy wdzięczność za złożony dar ołtarza przy tej okazji.

Dziękujemy narzeczonym: Karolinie Kapci i Jakubowi Ślęczce za ofiarę złożoną na kościół przy okazji zapowiedzi. Dzieci pierwszokomunijne ofiarowały na pomoc dzieciom w Afryce 4.115 zł.

W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 w naszej parafii rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Pielgrzymka dzieci rocznicowych w sobotę tj. 3 czerwca.

Dziś obchodzimy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można dzisiaj uzyskać odpust zupełny. Dzisiaj przypada także wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, biskupa.

Jutro, święto NMP, Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o 7.00, 9.00; 18.00 i 19.30.

We środę, święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych z procesją wokół kościoła, o godz. 17.30. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem i chłopców z dzwoneczkami. Prosiłbym, aby w procesji wzięła udział także figura Matki Bożej Fatimskiej. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota misiąca.

W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiali po zakończonej mszy św. wieczornej.
To pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Godzina Święta. Zapraszamy do spowiedzi dzieci po Pierwszej Komunii Świętej, dzieci rocznicowe i kandydatów do Bierzmowania. Przypominamy, że Sakrament Bierzmowania będzie miał miejsce w naszej parafii w niedzielę tj. 11 czerwca (na prośbę Biskupa) o godz. 11.00.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych w piątek po mszy świętej wieczornej.

W pierwszy piątek, spowiedź od godz. 16.30. Spowiadamy codziennie, także podczas nabożeństw majowych. Pan Jezus dał św. Marii Małgorzacie obietnicę, że kto przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków przystąpi do Komunii świętej i ofiaruje ją jako wynagrodzenie za grzechy własne i rodzaju ludzkiego, temu Boże Serce zapewni miłosierdzie w chwili zgonu, że nie umrze bez Jego łaski. Przypominamy, że warunkiem praktyki dziewięciu pierwszych piątków jest czyste serce i przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej.

Przed nami Boże Ciało, które wypada tradycyjnie w czwartek po Niedzieli Trójcy Świętej, w tym roku będziemy je obchodzić 8 czerwca. Już dziś, o przygotowanie czterech ołtarzy prosimy: 1. ołtarz – mieszkańcy Osiedla Górnego; 2. ołtarz (obok cukierni) – mieszkańcy ról: Chlebierzówka, Molusy, Guzówka i U Lipki; 3. ołtarz (obok Remizy OSP) – mieszkańcy ról: Dziubras Górny i Kostruchy; 4. ołtarz przy figurze Jezusa Frasobliwego obok dzwonnicy) – mieszkańcy ról: Ubrany, Hoboty i Gwiżdże.

Dzisiaj poświęcimy nasze pola, prosząc Boga o dobre urodzaje. Poświęcenie pól na Więcierży i w Tokarni o godz. 16.30. Wyjazd kapłana sprzed plebanii o godz. 16.20. Tradycyjnie spotkamy się, jak co roku w wyznaczonych miejscach, aby poświęcić nasze pola i by wspólnie modlić się o dobre urodzaje.

Msze święte o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracach polowych będą odprawiane podczas wieczornych mszy świętych (poza niedzielą) w Oktawie Bożego Ciała od 9 do 15 czerwca.

Tegorocznymi gospodarzami Dożynek Parafialnych będą mieszkańcy ról: Kiełtyki, Durki i Bugaje.

Kapliczki maryjne wykonane przez dzieci w konkursie plastycznym prosimy składać środy w zakrystii, a zdjęcia z figurami i kapliczkami Maryjnymi z naszej parafii prosimy przesłać na pocztę mailową ks. Krzysztofa lub Katechetek.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice, zwłaszcza dzieciom rocznicowym składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.