Dziękujemy mieszkańcom 1. części ról Jurczaki i Kudły za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za ofiarę złożoną na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 2. części tychże ról, które podzieliliśmy na 2. części.Dzisiaj rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W sposób szczególny modlimy się w tym tygodniu za kierowców i podróżujących, zwłaszcza w okresie trwających wakacji. Trwa akcja Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu – „1 grosz za 1 kilometr – wspierająca zakup samochodu, motoru, roweru, łodzi motorowej, czy – w czasach pandemii – ambulansu dla misjonarzy pracujących w Tanzanii, Kenii, Burundi i Burkina Faso, Angoli i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Szczegóły na plakacie w gablocie i na naszej stronie internetowej.


Dzisiejsza składka przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać za otwarte serca i hojne dłonie oraz za Waszą stałą troskę o piękno naszej parafialnej świątyni.

Renowację ołtarza wsparli: Jasiu Lenartek wraz z Rodzicami, Maria Zięba, Andrzej Romaniak z rodziną; pewna osoba z roli Urbany i Ludwika Tobolak. Ofiarę na kościół złożyli także druhowie strażacy z OSP Tokarnia. Bóg zapłać!Kalendarz liturgiczny:

Czwartek – święto św. Marii Magdaleny. Odpust w Trzebuni

Piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

Sobota – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

Niedziela – wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo pojazdów po każdej mszy świętej na parkingu przed kościołem. To dzień imienin naszego ks. Krzysztofa, którego polecamy Waszym modlitwom.


Przypominamy, że w czwartki o godzinie 19.00 oraz w soboty o godz. 10.00 odbywają się próby scholi parafialnej „Śnieżnej Pani”, podczas których przygotowujemy się do jubileuszowego koncertu z okazji 10. rocznicy powstania scholi.

Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów będzie w piątek po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa. Rodziców proszę, aby przypomnieli o zbiórce a także mobilizowali synów do gorliwego i radosnego wypełniania wakacyjnego dyżuru przy ołtarzu.W każdą sobotę do 11 września 2021 roku przed wieczorną mszą św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmawiamy różaniec przygotowując się do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wczoraj odbył się pogrzeb + Mieczysława Bruzdy z roli Kusiki. Polecajmy naszego zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu.


Otaczamy serdeczną modlitwą wszystkich, których dzisiejsza nocna nawałnica wyrządziła szkody. Polecajmy naszą wspólnotę opiece Matki Bożej Śnieżnej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Królowej Kliszczackiej na każdy dzień. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach życzymy słonecznej pogody, a wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.