Dziękujemy mieszkańcom 4. części roli Urbany za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Hoboty i Gwiżdże, które podzieliliśmy na 4 części.

Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną przeznaczoną na utrzymanie naszej świątyni. Niebawem powrócą z renowacji dwa, ostatnie już żyrandole oraz zostaną zamontowane tablice mosiężne na drzwiach do zakrystii. Powoli przystępujemy także do renowacji ołtarzy bocznych. Przy tej okazji składamy podziękowania za Waszą stałą troskę o piękno naszego kościoła.

W ubiegłą niedzielę nasza parafia otrzymała cenny, duchowy dar – relikwie „ex corpore” (pierwszego stopnia) bł. Carlo Acutisa, włoskiego nastolatka i radosnego świadka Ewangelii. Módlmy się i prośmy Boga o dar silnej wiary dla naszych dzieci i młodzieży oraz odwagę dawania jej świadectwa w codziennym życiu.

Dzisiaj rozpoczynają się obchody 78. rocznicy Pacyfikacji Zawadki. Msza św. polowa zostanie odprawiona pod pomnikiem w Zawadce o godz. 14.00.

W najbliższą sobotę, tj. 1 października o godzinie 17.15 rozpoczniemy w naszej wspólnocie nabożeństwa różańcowe. Będziemy je odprawiać codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 15.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Postarajmy się, aby w tym pięknym nabożeństwie uczestniczyła przynajmniej jeden raz cała rodzina.

W sobotę na 17.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z dziadkami i babciami.

Ogłoszenie, o które zostaliśmy poproszeni:
Wójt Gminy Tokarnia informuje, że trwa kontrola segregacji odpadów komunalnych. W przypadku nieprawidłowej segregacji lub braku kodów kreskowych pracownicy firmy wywozowej nie odbiorą worków zostawiając odpady do ponownej segregacji i naklejają stosowną naklejkę. Uprzejmie prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do wymogów, co będzie korzystne dla nas wszystkich i naszego otoczenia. Dodatkowo informujmy, że w celu obniżenia kosztów wywozu odpadów każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można dostarczyć do Urzędu Gminy, która ma podpisane porozumienie z firmą utylizującą ten sprzęt bezpłatnie.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.
Błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia.