Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po zakończeniu mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Debenosy, Kasperki i Kanie za przygotowanie naszej świątyni na uroczystości odpustowe: posprzątanie kościoła, porządki wokół niego oraz za złożoną ofiarę na kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Blychy.

Ofiarę na kościół złożyli: Franciszek Tobolak z rodziną; przy okazji zapowiedzi narzeczeni: Dariusz Wróbel i Aneta Surlas; przy okazji chrztu dziecka Karolina i Adrian Płoszczyca. Bóg zapłać.

Zbiórka ministrantów i lektorów we środę, po mszy świętej wieczornej. Rodziców prosimy o dopilnowanie, by synowie przyszli na zbiórkę, abyśmy mogli wyznaczyć funkcje liturgiczne spełniane podczas uroczystej sumy odpustowej z udziałem Metropolity Krakowskiego.

W czwartek (5 sierpnia) odpust parafialny ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski, arcybiskup metropolita krakowski. Pozostałe msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 15.30. Po każdej mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy dzieci.

Spowiedź święta codziennie przed mszą świętą (rano, co najmniej 15 minut; wieczorem, pół godziny wcześniej). Dodatkowo będziemy mieli także okazję do skorzystania z Sakramentu Pokuty we środę od godziny 16.30 do 18.00.

Do udziału w odpuście zapraszamy: scholę „Śnieżnej Pani”; chór parafialny „Mio Dio”; poczty sztandarowe; orkiestrę dętą OSP; druhny i druhów strażaków w strojach galowych; noszących figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami; Kliszczaków w tradycyjnych strojach regionalnych, oraz wszystkich Parafian i Gości.

Kalendarz liturgiczny:
Środa – wspomnienie św. Jana Vianeya, prezbitera.
Czwartek – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP. W naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Z racji pierwszego czwartku o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.
Piątek – święto Przemienienia Pańskiego. Pierwszy piątek miesiąca. Nie ma mszy świętej rano! O godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja oraz modlitwy wynagradzające i akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa z racji, iż większość z nas będzie już zapewne po odpuście w stanie łaski uświęcającej, wyjątkowo od godziny 17:00!

W ubiegły czwartek i piątek przed odpustem parafialnym nawiedziliśmy chorych z Komunią Świętą w ich domach. Dziękujemy rodzinom chorych za opiekę i troskę, także tę duchową, wyrażoną z zaproszeniu kapłana z Komunią Świętą. Wyrażamy wdzięczność kierowcom: p. Franciszkowi Tobolakowi i Andrzejowi Kołodziejowi za bezinteresownie poświęcony czas i umożliwienie spotkania duszpasterza z chorymi. Dziękujemy chorym za wspólną modlitwę oraz złożony dar na kościół. Ofiarę złożyli: Małgorzata i Wojciech Kołodziej; Piotr Chmielarczyk; Jadwiga Cudak; Ryszard Strzeboński; Zofia Flaga; Józef i Ludwika Tobolak; Bronisława Pindel; Michalina Kostecka; Aniela Jamrozik; Władysława Buda; Stefania Hobot; Anna Pasiowiec; Eleonora Jamrozik; Genowefa Bierówka; Maria Pęcek; Ludwik Jątyka.

W każdą sobotę do 11 września 2021 roku przed wieczorną mszą św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmawiamy różaniec przygotowując się do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Dzisiaj na każdej mszy świętej błogosławimy różańce z wizerunkiem naszej Patronki, Matki Bożej Śnieżnej oraz monografem widniejącym na głównej ścianie naszej świątyni z napisem: Pani Tokarska, módl się za nami.

Jak wiemy 18 lipca br. teren Gminy Tokarnia został dotknięty siłą niszczącego żywiołu, jakim były obfite opady deszczu powodujące w niektórych przypadkach bardzo poważne podtopienia. W naszej miejscowości ucierpiało wiele rodzin. Skutki tegorocznej powodzi byłyby znacznie dotkliwsze, gdyby nie zaangażowanie wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Gminy, w tym także naszej jednostki z Tokarni.

W obliczu zagrożenia z jakim przyszło wszystkim nam się zmierzyć, nasi dzielni strażacy nieśli pomoc poszkodowanym stanowiąc tym samym wzór obywatelskiej, ale i chrześcijańskiej postawy, wedle zasady: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Kolejny raz udowodnili, że są służbami w pełni profesjonalnymi, gotowymi do niesienia natychmiastowej pomocy w skrajnych i ekstremalnych warunkach, niekiedy często z narażeniem własnego mienia, zdrowia, a nawet życia.

Powódź spowodowała, że przeznaczone środki samorządowe na zakup dla naszej jednostki sprzętu (butów, hełmów i ubrań bojowych) zostały przekierowane na usuwanie skutków powodzi. Nie możemy zatem zostawić samym sobie tych, którzy biegną na pomoc bliźnim w chwili nieszczęścia – zwykle nagłego, nieprzewidywalnego – nie pozostają nas samym sobie.

Dlatego w dniu odpustu parafialnego (5 sierpnia) będziemy mieli okazję, aby wesprzeć naszą jednostkę. Po każdej mszy świętej, przed kościołem będzie przeprowadzona dobrowolna kwesta, która pomoże w zakupie potrzebnego, zużytego i zniszczonego podczas tegorocznej akcji ratunkowej sprzętu strażackiego.

Jako proboszcz i kapelan wyrażam głęboką nadzieję, że wzorowa postawa, ofiarność i poświęcenie oraz gotowość do poświęceń, która niezmiennie towarzyszy naszym strażakom, znajdzie uznanie wśród całego naszego społeczeństwa i spotka się z wielką wdzięcznością ze strony wszystkich mieszkańców naszej miejscowości, a nie tylko poszkodowanych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Królowej Kliszczackiej na każdy dzień. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach życzymy słonecznej pogody, a wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.