Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Madonie za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. Dziękujemy nowożeńcom za udekorowanie ołtarza kwiatami. O przygotowanie kościoła prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Ofiarę na kościół złożyli: Jolanta i Andrzej z okazji 20. rocznicy ślubu; Dorota i Michał Rak oraz nowożeńcy Karolina i Jakub Ślęczka.

Jutro wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z racji 14. dnia miesiąca msza w intencji Ojczyzny i Kościoła o godz. 20.00. Modlitwa różańcowa o godz. 19.30. Przewodnikiem w naszych modlitwach będzie bł. kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia. Zapraszamy.

We wtorek, 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej parafii przeżywać będziemy Dożynki Parafialne. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i wyjątkowo o godz. 15.00.

Podczas mszy św. o godz. 11.00 będziemy wspólnie razem z rolnikami, ludźmi ciężkiej pracy; sadownikami i ogrodnikami prosić Pana Boga o błogosławieństwo w tegorocznych plonach i o dalszą opiekę Matki Bożej Śnieżnej, jak również dziękować za tegoroczne zbiory. Gospodarzami Dożynek Parafialnych są mieszkańcy ról: Kiełtyki, Durki i Bugaje, którym serdecznie dziękuję za wspaniały wieniec złożony na ołtarzu dziękczynnym, organizację tej ceremonii dożynkowej.

Tegoroczne dożynki stają się wspaniałą okazją do radosnego rodzinnego świętowania, dlatego w godzinach popołudniowych zapraszam na nasz 7. Charytatywny Parafialny Festyn Rodzinny.

Po każdej mszy św. będzie można nabyć losy na loterię fantową, w której nagrodą główną jest nowoczesny skuter elektryczny BARTON EVIVO. Losowanie nagrody głównej ok. godz. 20.00, przed koncertem gwiazdy wieczoru, którą w tym roku jest Magda Steczkowska.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Festynu, pragnę podziękować kolejnym firmom, przedsiębiorcom, oraz osobom indywidualnym, którzy wsparli materialnie organizację tegorocznego Pikniku, a są nimi:
Katarzyna i Dariusz Hanusiak, Dorota i Jan Jędrocha, Michalina i Janusz Jędrocha, Roman Cudak – Instalacje hydrauliczne „ROMKO”, Katarzyna Korzeń – „Korzenna”.

Dziękuję także fundatorom cennych nagród, a są nimi:
Dorota i Jan Jędrocha – zestaw garnków „TEFAL”
Zofia i Edward Zadora – wyciskarka wolnoobrotowa „|RAVEN”
Natalia i Krzysztof Trybała – odkurzacz akumulatorowy pionowy firmy „MIKITA”
Chochołowskie Termy – vouchery do strefy basenowej i leczniczej
Firma GAMMA – grill ogrodowy TEESA BBQ 3001
Jan i Janina Buda – hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter 3
Emilia i Bogdan Pajka – hulajnoga elektryczna
Firma ALDA z Myślenic – Bogusław Pietrzak – 2 odkurzacze firmy „NILFISK” BUDDY II 12
Bogumiła Makusek – „MAKU-BUTIK” – 3 bony podarunkowe o wartości 100 zł
Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” – 6 bonów towarowych o wartości 50 zł
Stanisław Kaleta – skrzynka narzędziowa i bateria kuchenna

PARTNERZY:
Galeria Handlowa „JAN” – Jan Burkat
WAWEL TRUCK
Beskidzka Sadyba
OSP Tokarnia
OSP Pcim
Kliszczackie Centrum Kultury
Aneta Worwa – dmuchane zamki + wata cukrowa + popcorn
Dorota Kluska – wychowawca przedszkolny, animator zabaw dla dzieci
Balonowy Świat Dziecka – Agnieszka Motyka
„TA DOROTKA” – Dorota Per, animacja zabaw dla dzieci
Kliszczackie Centrum Kultury
Koło Gospodyń Wiejskich z Tokarni
Koło Gospodyń Wiejskich z Więcierży
Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa
Cukiernia Hanusiak

Przypominamy, że w naszej parafii powstaje wspólnota dla małżeństw, której celem jest pomoc małżonkom drodze do świętości. Informacje bliższe znajdziemy na plakacie w gablocie i u ks. Krzysztofa.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli; słonecznych wakacji i dobrego odpoczynku.