Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Święto Trzech Króli jest także dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Na mszy św. o godzinie 9.00 dzieci z Koła Misyjnego przygotują oprawę liturgiczną, a po mszy św. zapraszają nas na krótki występ. Zachęcamy, aby pozostać i wysłuchać kilku kolęd, jakie dla nas przygotowali mali kolędnicy misyjni.

Dziękujemy mieszkańcom ról Polana i Zamki za posprzątanie świątyni oraz za ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Hanuski oraz 1. część roli Knapy do p. Mariana Kluski.

Dziękujemy narzeczonym: Ewelinie i Grzegorzowi oraz Danucie i Andrzejowi Bednarz za ofiarę na kościół. Bóg zapłać.

Dziękujemy Dariuszowi Hanusiakowi za odśnieżanie w ostatnich dniach terenu wokół kościoła i plebanii.

W imieniu Janusza Jędrochy, Kapelmistrza Orkiestry Dętej OSP Tokarnia oraz jej członków zapraszamy do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na Koncert Noworoczny, który rozpocznie się dzisiaj o godzinie 16.30.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej ofiary na kościół złożyli:

z roli Blychy: rodzina Pasiowiec, rodzina Dereweckich i Kowalcze, rodzina Korabików, rodzina Kotlarczyków, rodzina Makusków, rodzina Gwiżdżów, rodzina Hanusiaków, rodzina Hanusiaków, rodzina Hanusiaków; z Osiedla Dolnego: rodzina Kowalików, Janusz Kowalik z rodziną, rodzina Adamczyków; z Domu Nauczyciela: rodzina Luberdów, rodzina Mizerów, rodzina Krupów, rodzina Kiełtyków, rodzina Janiczaków, rodzina Jarząbek, Antoni Jankowski, Anna Tomczyszyn, rodzina Spytkowskich, rodzina Ostój; z Ośrodka Zdrowia: rodzina Czech; z Apteki: Emilia i Dominik Czyszczoń, rodzina Radoniów; z Szkoły: Anna Paździor z córkami, Krystyna Romaniak.

Z roli Kluski: rodzina Ralskich, rodzina Klusków, rodzina Wróblów, rodzina Durków, rodzina Osielczaków i Jastrzębskich, Piotr Kluska z rodziną, Janina Hanusiak, rodzina Zadorów, rodzina Klusków, Stanisław Proszek, Józefa Kluska, Krzysztof Kluska z rodziną, Zbigniew Kluska z rodziną, Janina Kluska, Marcin Kluska z rodziną, rodzina Bogdańskich, rodzina Boniorów, rodzina Makusków, rodzina Grzywaczów, Teresa Łopata, Marta i Walenty Hanusiak, Piotr i Jolanta Janiczak i dwie rodziny, które chciały zachować anonimowość.

Z roli Szewcy: rodzina Klusków, Krystyna Niewiadomska, rodzina Radoniów, rodzina Osielczaków, rodzina Makusków, rodzina Wietrzyków, Alina Hanusiak, Barbara i Rafał Hanusiak, Ignacy i Andrzej Hanusiak z rodziną.

Z roli Jurczaki: Adam Pęcek z rodziną, Stanisława i Mieczysław Leśniak, rodzina Sochaczów, rodzina Pęcek, Stanisław Jurczak, rodzina Tekieli, Katarzyna i Krzysztof Korzeń, Halina i Tadeusz Jurczak z rodziną, Katarzyna i Tomasz Brutanek.

Z roli Kudły: Anna i Tadeusz Gawlak, Małgorzata i Wojciech z dziećmi, rodzina Gawlaków.

Z roli Debenosy: rodzina Pasieków, rodzina Kosek, rodzina Korabików, rodzina Bierówków, Maria i Józef Korabik, Franciszek Jędrocha z synami, Wojciech Jędrocha z rodziną, Piotr Makusek z rodziną, Danuta Pachura, rodzina Cudaków, rodzina Klusków, Franciszek Bierówka.

Z roli Kasperki: Krystyna Romaniak z synem, cztery rodziny, które poprosiły o anonimowość, rodzina Romaniaków, rodzina Kukiełków, rodzina Proszków i Gniadków, rodzina Radoniów, rodzina Romanowskich, Maria i Antoni Mirek, Elżbieta i Krzysztof Mikołajczyk, rodzina Wróbel.

Z roli Kanie: rodzina Romaniaków, Franciszek Kania z rodziną, Józef Kania z rodziną, Stanisław Kania, Tadeusz Kania, Maria i Stanisław Kania z synami.

Z roli Gwiżdże: Marian Gwiżdż z rodziną.

Z roli Hoboty: Halina i Tadeusz Bierówka, rodzina Filipków, rodzina Jabcoń, Tomasz Szymanik, rodzina Gościej, Piotr i Barbara Hobot, Krzysztof Misura z rodziną, Łukasz Hobot z rodziną,Tadeusz Hobot z rodziną, rodzina Hobot i Proszek, rodzina Trybałów, rodzina Tyszkiewicz, rodzina Hanuszków, rodzina Ziębów, Ryszard i celina Gwiżdż, rodzina Proszkowców, Andrzej Gwiżdż z rodziną, Lucyna i Stanisław Cudak, Zofia Hobot, Edward Dyrcz, Piotr Dyrcz, rodzina Janickich, Andrzej Hobot z rodziną, Ludwik i Maria Hobot, rodzina Zadora, rodzina Filipek, rodzina Hołdów

Z roli Brzegi: rodzina Ryszkowskich, Karol i Renata Ciężkowscy, Ryszard Ciężkowski z rodziną, Jolanta i Bartłomiej Ciężkowscy z rodzicami, rodzina Kowalcze, rodzina Jabcoń, rodzina Flaga, Bolesław Bierówka, Jan i Maria Bierówka, rodzina Ziemblów, rodzina Romaniaków, Stanisław Radoń z rodziną, Stanisław Pindel, rodzina Lenartek, rodzina Nawara.

Z roli Dziołek: rodzina Kowalcze, Aniela Pęcek, rodzina Pęcków.

Z roli Jątyki: rodzina Majerków, rodzina Hanusiaków, Piotr Jątyka, rodzina Filipków, Stanisław i Stanisława Filipek z rodziną, rodzina Drążyków, rodzina Zadorów, rodzina Mirków, rodzina  Ziębów, rodzina Kosibów.

Z roli Perły: rodzina Chmielarczyków, rodzina Kozaków i Hanusiaków i rodzina, która pragnie zachować anonimowość.

Z roli Pawlaki: rodzina Lorków, rodzina Budów i Pietrzaków, Maria Cudak i Adam Cudak z rodziną.

Z roli Domy nad Kasprem: rodzina Słoninów i rodzina Zielińskich.

Dodatkowo: Z roli Dziubras Dolny: rodzina Pęcków. Z roli Wierdonki: Michał Mroziński z rodziną. Z roli Zagrody: Ewa i Bogusław Kawończyk.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

Harmonogram kolędy na kolejne dni:

7 stycznia (poniedziałek) – Urbany
8 stycznia (wtorek) – Zagrody, Dziubras Dolny
9 stycznia (środa) – Bierówki, Bryle
10 stycznia (czwartek) – Dziubras Górny, Kostruchy
11 stycznia (piątek) – Florki, Filia, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Luberdy, Łocki, Domy Pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny
12 stycznia (sobota) – Dział Niżny, Przymiarki, Tarnów, Młyny

14 stycznia (poniedziałek) – Bugaje, Durki, Kiełtyki (początek od roli Bugaje)
15 stycznia (wtorek) – Knapy – początek wizyty od państwa Jurczak do końca
16 stycznia (środa) – Gębki
17 stycznia (czwartek) – Wierdonki
18 stycznia (piątek) – Granica, Parchule
19 stycznia (sobota) – Dziury, Kocury, Proszki, Fuły

21 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Górne – początek od państwa Funek do państwa Cudak
22 stycznia (wtorek) – Polana, Zamki, Hanuski oraz pozostała część roli Knapy – od państwa Bednarz do p. Mariana Kluski

Przed nami Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia zapraszają nas 13 stycznia (niedziela) na uroczystość: „Dzień Patrona – Dniem Rodzinnego kolędowania”. Rozpoczęcie kolędowania o godzinie 14.30. W programie występy uczniów i absolwentów połączone z loterią fantową.