18 października dzieci z całego świata będą modlić się różańcem w intencji jedności i pokoju. Zachęcamy do włączenia się w 16. kampanię modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu“.

„Idea wzięła swój początek w Wenezueli. W 2005 roku jedna z kobiet towarzyszyła dzieciom odmawiającym różaniec przed sanktuarium Matki Bożej. Przyszła jej wtedy na myśl obietnica złożona przez ojca Pio: jeśli milion dzieci będzie wspólnie odmawiać różaniec, świat się zmieni.

Dlatego narodziła się nasza inicjatywa – mówi ks. Serrano. – To jest też nasza intencja, aby zmienić oblicze tego świata, w którym jest tak mało pokoju. Zachęcamy do modlitwy szczególnie w rodzinach; pragniemy, aby dzieci wraz z całymi rodzinami odmawiały różaniec. Także w szkołach, na ile to możliwe, chcielibyśmy, aby ta inicjatywa nabrała rozmachu. Różaniec to modlitwa, którą można praktykować w każdej chwili i w każdym czasie”.

Ogólnoświatowa kampania jest zachętą do przypomnienia sobie słów Matki Bożej z Fatimy, że dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Przypada ona zawsze 18 października – w miesiącu różańca oraz w dniu poświęconym św. Łukaszowi Ewangeliście, który przekazał nam historię dzieciństwa Jezusa i, według tradycji, uważany jest za osobę bliską Matce Bożej.

„Różaniec to potężna broń w rękach dzieci. W naszej epoce zdominowanej przez egoizm, wojny i odrodzenie nacjonalizmu, modlitwa różańcowa staje się niezbędna i skuteczna, jeśli jest odmawiana przez rzesze czystych dusz, tak czystych, jak dzieci” – powiedział ks. Martino Puerto di Serrano, asystent kościelny PKWP we Włoszech. Sam Papież Franciszek podkreślił, że „musimy odmawiać różaniec, aby obronić Kościół i ludzkość przed atakami diabła”. Ks. Serrano jest przekonany, że ta modlitwa może zmienić świat.

Do udziału w tegorocznej kampanii zaproszone są rodziny z dziećmi, wspólnoty, grupy znajomych, przedszkola, szkoły, parafie, szpitale, domy dziecka i inne placówki.

Głównym organizatorem kampanii jest Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.