Kohelet, jeden z mędrców Izraela, powiedział: „Wszystko ma swoją porę, a każde przedsięwzięcie swój czas pod niebem”.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, kiedy rozważamy tajemnicę Eucharystii, która jest Dziękczynieniem, w naszej wspólnocie dziękowaliśmy Pani Teresie Hans, założycielce i opiekunowi scholi parafialnej „Śnieżnej Pani” za 13 lat jej bezinteresownej, pięknej, aczkolwiek i trudnej, wymagającej także systematyczności i osobistego poświęcenia pracy na rzecz muzycznej grupy dziecięcej.

W związku, iż nikt nie odpowiedział na zaproszenie i nie wyraził chęci prowadzenia samodzielnie lub we współpracy scholi parafialnej „Śnieżnej Pani”, przychodzi nam z nieukrywanym smutkiem ogłosić zakończenie jej aktywnej, pełnej sukcesów działalności.

W podziękowaniu za bezinteresowną i pełną poświęcenia tytaniczną pracę na rzecz dziecięcej scholi „Śnieżnej Pani”, Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski nadał Pani Teresie Hans złoty Medal Ojca Świętego Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej.

W imieniu abp. Marka Jędraszewskiego Złoty Medal Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej p. Teresie wręczył ks. Robert Pietrzyk, proboszcz Parafii Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni.

W swojej laudacji ks. Proboszcz wymienił zasługi i podkreślił wielkie zaangażowanie p. Teresy w prowadzeniu scholi „Śnieżnej Pani”.

Przygoda z muzyką kościelną Pani Teresy Hans ma swoje początki w 2006 roku wraz z powstaniem grupy muzycznej „Haos”, zaś powstanie scholi parafialnej „Śnieżnej Pani” datuje się na rok 2011.

– „Bez p. Teresy nie powstałoby w naszej parafii piękne muzyczne dzieło, które na przestrzeni prawie 13 lat, w swoich szeregach zgromadziło ponad dwieście utalentowanych wokalnie i muzycznie dzieci – podkreślił.

Najpierw w swoim imieniu dziękował p. Teresie za Jej bezinteresowne zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu, za jej determinację za ogrom tytanicznej pracy i trud włożony w prowadzenie naszej scholi.

– „Dziękuję za organizację wyjazdów integracyjnych, ogniska; przede wszystkim za cotygodniowe sobotnie próby niedzielne śpiewy na mszy św. o godz. 9.00, za reprezentowanie naszej parafii w przeglądach i konkursach, za przepiękne jasełka oraz za dzielenie się z utalentowanymi dziećmi swoim talentem i pasją” – mówił.

Wszyscy, którzy angażują się społecznie potrafią to docenić, a większość doskonale wie, jak wiele wysiłku, trudu, czasu i poświęcenia wymaga systematyczna praca na rzecz dobra wspólnego.

Ks. Proboszcz dziękował także w imieniu dzieci, którym Pani Teresa pomagała odkrywać ich talenty muzyczne, dostrzegała ich mocne strony, cieszyła się z ich sukcesów, a w trudnych chwilach zawsze je wspierała. I za ten uśmiech, dzięki któremu ciepło robiło się w ich sercach.

W końcowej części laudacji zwrócił się także do dzieci.

-„Chciałbym także serdecznie podziękować dzieciom za piękne, ubogacone śpiewem liturgie mszy świętych w niedzielę i podczas parafialnych uroczystości. Za reprezentowanie naszej parafii w konkursach i przeglądach pieśni religijnych”.

Wyrazy wdzięczności skierował także pod adresem Rodziców, szczególnie tych, którzy w ciągu 13 lat wspierali i pomagali Pani Teresie.

Odznaczona złotym medalem Ojca Świętego Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej Pani Teresa podziękowała za docenienie jej bezinteresownej postawy i wzruszona wyraziła nadzieję, że znajdą się następcy, którzy będą kontynuować to piękne dzieło na chwałę Bogu i Matki Bożej Śnieżnej.