W sobotę 8 czerwca br. odbędzie się XXXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa pod hasłem „Odpowiedzieć miłością na miłość”. Słowa te są zarazem hasłem trwającego obecnie roku jubileuszowego 350-lecia Wielkich Objawień Jezusowego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque. Pielgrzymka będzie miała miejsce w Centrum Jana Pawła II oraz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszego Arcybractwa oraz czcicieli Bożego Serca z całej Polski do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Pielgrzymów przywitamy o 9.00 w kościele górnym Sanktuarium Jana Pawła II. O 9.15 odśpiewamy wspólnie Godzinki o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a następnie wysłuchamy referatu, który wygłosi ks. Sławomir Kamiński SCJ. Odczytamy także list do Ojca Świętego Franciszka napisany w imieniu uczestników pielgrzymki.

Po przerwie na indywidualne zwiedzanie zgromadzimy się ponownie w kościele górnym o 12.00 na Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego, po której dokonamy przyjęcia nowych członków do Arcybractwa. Z kolei o 14.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej z placu przed Sanktuarium Jana Pawła II do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie o 15.00 weźmiemy udział w Koronce do Bożego Miłosierdzia. O 15.30 nastąpi zakończenie pielgrzymki przy ołtarzu polowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Nasza Parafia organizuje wyjazd na Pielgrzymkę. Zapisy chętnych na wyjazd w zakrystii. Wyjazd autokaru z parkingu sprzed kościoła o godziny 7.45.