Zapraszamy na IX Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu „Margaretka” w dniu 12 października 2024 roku do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Program pielgrzymki:

Sanktuarium św. Jana Pawła II
09.00 konferencja ks. dr Bogusław Nagiel
09.30 nabożeństwo
10.00 procesja różańcowa

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
11.15 konferencja ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak
12.00 Eucharystia pod przewodnictwem bp. Janusza Mastalskiego
15.00 Godzina Miłosierdzia

Apostolat Margaretka – to ruch osób modlących się za kapłanów “Le Mouvement des Marguerites” został założony w Kanadzie w 1981 roku przez panią profesor Louise Ward, przy aprobacie miejscowego biskupa. Jego podstawową komórką jest tzw. margaretka. Jest to grupa modlitewna w intencji konkretnego kapłana, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwy kwiatu. Siedem płatków reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia.

Celami Apostolatu są: modlitwa za wybranego kapłana, troska o jedność kapłanów ze swoim biskupem i między sobą, współpraca między kapłanami i świeckimi oraz wspieranie powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

Duszpasterzem Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” w Archidiecezji Krakowskiej jest ks. dr Bogusław Nagiel.

więcej o Apostolstwie: https://www.apostolatmargaretka.pl/