W sobotę, 25 września, przeżyliśmy XII pielgrzymkę Żywego Różańca do Łagiewnik. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił arcybiskup Marek Jędraszewski. Główną część homilii poświęcił św. Faustynie, ukazując jej modlitwę do Matki Najświętszej i jej przeżywanie różańca. Był on wpisany w duchowy porządek dnia Apostołki Miłosierdzia, która w tej modlitwie powierzała szczególne intencje: za grzeszników, za konających, za dusze czyśćcowe.

Ważną częścią pielgrzymki była wspólna modlitwa różańcowa. W jej prowadzenie włączyły się dzieci z przedszkola wraz ze swoimi rodzicami z parafii Miłosierdzia Bożego ze Skawiny.

Przed końcowym błogosławieństwem arcybiskup wręczył złote medale św. Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej 21 zelatorkom i zelatorom, posługującym w parafii przynajmniej 33 lata. Zostali oni zgłoszeni przez Księży Proboszczów. Listy dziękczynne dla zelatorów posługujących 25 lat i więcej zostały przekazane przez Księży Proboszczów.

Wśród wyróżnionych zelatorek i zelatorów archidiecezji krakowskiej przez Metropolitę Krakowskiego w dniu wczorajszym złotymi medalami św. Jana Pawła II zostali odznaczeni nasi Parafianie: Maria Piaszczak (od 1981 roku – Róża MB Nieustającej Pomocy); Jadwiga Mikołajczyk (od 1981 roku – Róża MB Wniebowziętej); Franciszek Trybała (od 1986 roku – Róża św. Józefa); Janina Kluska (od 1989 roku – Różaniec Misyjny).

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim naszym zelatorkom i zelatorom za ich pełną poświęcenia posługę. Już dziś serdecznie zapraszam na spotkanie wszystkie wspólnoty Żywego Różańca naszej parafii 7 października o godzinie 18.00.