Zapraszamy na koncert dwóch młodych utalentowanych Artystek. Naszej parafianki Natalii Jarząbek, pierwszej flecistki Filharmonii Krakowskiej oraz Emmy Wils, laureatki wielu prestiżowych festiwalach muzycznych.

Od listopada 2017 roku Natalia i Emmy tworzą duet flet-fortepian, wykonując wspólnie nie tylko utwory inspirowane oddechem permanentnym, ale również utwory muzyki kameralnej na flet i fortepian wszystkich epok.

Dnia 8 września 2019 r.
Godzina 16.30
Kościół parafialny p.w. Matki Bożej Śnieżnej
Wstęp wolny!

Natalia Jarząbek ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fletu prof. Barbary Świątek – Żelaznej. Studiowała również pod kierunkiem prof. Wally Hase w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze. Ukończyła również studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, uzyskując tytuł magistra specjalności matematyka stosowana.

Jej umiejętności oraz wyróżniająca się osobowość artystyczna doceniane są na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych, takich jak: The British Flute Society Competition (I nagroda) The Dutch Flute Competition (II nagroda), III Stockholm International Music Competition (I nagroda). Umiejętności doskonali podczas kursów mistrzowskich w kraju i za granicą. Za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymała liczne stypendia, nagrody i wyróżnienia.

W roku 2015 nagrała utwór solowy Pulse 11/8 na płycie zdobywcy Nagrody Grammy – Włodka Pawlika, a w roku 2017 wydana została jej płyta z utworami na flet i fortepian 900 Miles. Występowała w roli solistki podczas prestiżowych festiwali na całym świecie, takich jak The British Flute Society Flutastique! Festival , Adams Flute Festival 2017, Festival Universitario de Flauta Transversa in Mexico, Alexander Ariutiunian International Wind Festiwal, 31. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich, Muzyczny Festiwal w Łańcucie.

W roku 2017 – wraz z prof. Barbarą Świątek-Żelazną – otrzymała prestiżową Nagrodę Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi na napisanie podręcznika do nauki oddechu permanentnego oraz nagranie płyty inspirowanej tą techniką.

Współpracowała z licznymi orkiestrami i zespołami kameralnymi, występując z nimi zarówno w roli solisty, kameralisty jak i muzyka orkiestrowego w prestiżowych salach koncertowych na całym świecie. Prowadzi również aktywną działalność pedagogiczną, zarówno w kraju, jak i za granicą.
Obecnie jest pierwszą flecistką Filharmonii Krakowskiej.

Emmy Wils już od najmłodszych lat wykazywała niezwykłe uzdolnienia muzyczne. W wieku 9 lat rozpoczęła profesjonalną edukację artystyczną pod kierunkiem Johana Bossersa, nauczyciela szkoły muzycznej w Tongeren. W roku 2012 rozpoczęła studia licencjackie w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Brukseli w klasie fortepianu Piet Kuijkena i Hansa Ryckelyncka. Studia magisterskie ukończyła w roku 2018 w klasie Boyana Vodenitcharova. Studiowała również w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze pod kierunkiem Petera Waasa.

Emmy jest laureatką wielu nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych takich jak: Cantabile competition, Belfius Classics, Stephan de Jonghe, Concours de piano de Liège, Concours André Charlier, VriendenCultuurprijs Tilburg, Triomphe de l’Art.

W wieku 16 lat zadebiutowała jako solistka z towarzyszeniem orkiestry, wykonując Koncert Fortepianowy e- moll Fryderyka Chopina. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez uznanych pianistów, takich jak: Wolfgang Manz, Massimiliano Mainolfi, Christian Wilm Müller, Lukas Vondraçek, Boris Giltburg, Stephen Kovacevich, Yury Martynov.

Prowadzi aktywną działalność jako kameralistka, występując na prestiżowych festiwalach muzycznych, takich jak B-Classic Festival of Flanders.

Jest również założycielką zespołu Sonos Ensemble – zespołu muzycznego złożonego z 11 osób, występującego w różnych konfiguracjach artystycznych i aranżacjach, z siedzibą w Brukseli.