24 sierpnia 1969 – 24 sierpnia 2019

Jubileusz 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Myślenickiej

Od 24 sierpnia 2018 w naszej parafii przeżywamy wyjątkowy czas Roku Jubileuszowego – mija 50 lat od koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej przez kardynała Karola Wojtyłę. Pragniemy jak najlepiej przeżyć ten rok, wykorzystując wszystkie szansy, które stają przed nami jako mieszkańcami Myślenic, rodzinami, wspólnotami, duszpasterzami, czcicielami Matki Bożej.

Hasło Roku Jubileuszowego to słowa Chwyćmy się śladów Maryi zaczerpnięte z tablicy wmurowanej w zewnętrzną ścianę kaplicy Sanktuarium. Napis okala ryt przedstawiający „stopkę” Matki Bożej.

Jubileusz otworzyła Msza Św. 24 sierpnia koncelebrowana pod przewodnictwem abp M. Jędraszewskiego. Metropolita zawierzył Matce Najświętszej parafię oraz poświęcił 7 kopii Jej Cudownego Wizerunku. W dniu odpustu, 8 września, kopie Obrazu wyruszyły w peregrynację po domach parafian i czcicieli Maryi spoza parafii;

Przygotowanie duchowe: Nowenna miesięcy, program formacyjny członków Ruchu Światło-Życie, modlitwa przebłagalna Jerycho, misje parafialne, pielgrzymka na Jasną Górę, czuwania.

Wydarzenia towarzyszące: premiera filmu dokumentalnego, konferencja mariologiczna, spektakle, koncerty, wystawy, konkursy dla dzieci i młodzieży.

Obchody centralne zaplanowano w dniach 18 – 24 sierpnia 2019;

Biuro Złotego Jubileuszu – ul. ks. P. Skargi 4, wtorek: 18:30-20:00, czwartek 8:30-11:00, jubileuszmce@gmail.com.