Przyłącz się do akcji „Paczka dla Ukrainy”, którą prowadzi Caritas i pomóż nam dostarczyć ofiarom wojny w Ukrainie żywność i inne niezbędne produkty.

Opakowania na paczki można uzyskać w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przy siedzibie Caritas, ul. Ossowskiego 5 w Krakowie w Punkcie Socjalnym Caritas w Brzegach 255, 32-002 Węgrzce Wielkie. Tam też można przekazywać gotowe paczki, o wadze do 15 kg i maksymalnych wymiarach 41x38x64 cm.

Caritas opracowała listę produktów, według której należy przygotować paczkę. Szczegóły można znaleźć na stronie: https://caritas.pl/projekty/paczkadlaukrainy/.

Przygotowanie paczki według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień.

Prosimy o kontakt z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, e-mail ukraina@krakowcaritas.pl, tel. 780 604 584.

INSTRUKCJA

Jak włączyć się w akcję Paczka dla Ukrainy
1. Przygotuj karton o wymiarach zbliżonych do 41×38×64 cm. Na własny karton przyklej logo akcji (do pobrania ze strony: www.caritas.pl/paczkadlaukrainy).
3. Wypełnij karton posługując się listą sugerowanych produktów zamieszczoną na stronie: www.caritas.pl/paczkadlaukrainy. Paczka powinna zawierać produkty z 4 różnych kategorii:

  • żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, dania gotowe)
  • kawa, herbata, cukier
  • artykuły higieniczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)
  • słodycze.
    4. Zważ paczkę – jej waga powinna wynosić ok. 15 kg.
    5. Gotową paczkę dostarcz na adres: w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przy siedzibie Caritas, ul. Ossowskiego 5 w Krakowie w Punkcie Socjalnym Caritas w Brzegach 255, 32-002 Węgrzce Wielkie lub zanieś do parafii biorącej udział w akcji.

Pliki do pobrania