Trwa wielkopostna parafialna akcja „Podziel się miłością”. Do akcji dołączył 3-letni nasz Parafianin Ignaś Rapacz, u którego zdiagnozowano krytyczną stenozę aortalną. Wada serca, z którą urodził się chłopiec zagraża jego zdrowiu i życiu. Na operację w USA potrzeba miliona złotych. Ta kwota – jak się domyślamy – jest poza zasięgiem jego rodziców. Ignasiowi pozostaje wiara w ludzkie serca pełne miłości, serca naszych Parafian!

Za tydzień, 21 marca br. (niedziela) w naszej wspólnocie parafialnej, po wszystkich mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem.

Żyjemy na tykającej bombie, jaką jest krytyczna wada serca mojego synka – mówi przerażona mama Ignasia. Jak wybuchnie, to nie będzie czego zbierać! Mówiąc o tym, chce mi się płakać, ale nie mogę… Obok stoi mój kochany, rozbrykany 3-latek i jak zobaczy moje łzy, to mu się udzieli, a wtedy może dojść do tragedii. Przy tak ciężkiej wadzie serca i nadciśnieniu płucnym każdy bezdech grozi utratą przytomności. Nie opuszcza mnie ciągły lęk, gdy widzę jego sine paluszki i oblane potem czoło, słyszę dyszący oddech, zmęczony po zabawie. W każdej chwili może się okazać, że kolejne uderzenie serca będzie jego ostatnim…”

Na dodatek, tata Ignasia uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, który spowodował pijany kierowca. Mężczyzna cudem przeżył, ale do dziś odczuwa skutki wypadku i z powodu zdrowotnych nie może przynajmniej na razie wrócić do pracy.

Według lekarzy jedynym rozwiązaniem jest operacja w Boston Children’s Hospital w USA, gdzie od kilkunastu lat prowadzony jest program ratowania serca dwukomorowego. Rodzice Ignasia nawiązali kontakt ze specjalistą na własną rękę, dostarczyli dokumenty i otrzymali pozytywną odpowiedź.

Teraz wszystko w rękach Boga i … naszych! Ignaś liczy na naszą dobroć, wrażliwość i miłość. Wierzy, że „razem, możemy więcej”!

Jeżeli chcesz wesprzeć Ignasia i dać mu nadzieję na uratowanie życia, wesprzyj zbiórkę swoim datkiem. Link znajdziesz tutaj.

Poznaj historię Ignacego tutaj.

Możesz pomóc Ignacemu, przekazując 1% podatku! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

WPŁATY Z ZAGRANICY:

Nr konta w walucie EUR: PL23 1160 2202 0000 0001 7599 1564
Nr konta w walucie USD: PL50 1160 2202 0000 0001 7599 1660

SWIFT przy przelewach z zagranicy: BIGBPLPW