Od 1 lipca, tj. od środy do 31 sierpnia br. zmienia się porządek mszy św. celebrowanych w tygodniu w naszym kościele parafialnym.

W poniedziałki, środy, piątki i soboty, msza św. będą odprawiana o godzinie 18.00.

We wtorki i czwartki msza święta będzie odprawiana o godz. 7.00.

Intencje mszalne, także pogrzebowe, które zostały przyjęte i rozpisane we wtorki i czwartki na mszę świętą wieczorną, będą odprawione o godz. 7.00.

Okazja do spowiedzi świętej, codziennie, 15 minut przed każdą mszą świętą.

Porządek mszy św. w niedzielę: godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30.

Aby w czasie wakacji, nie zabrakło czasu…

„Idźcie i odpocznijcie nieco” – mówi Jezus do Apostołów zmęczonych pracą ewangelizacyjną. Przeżywamy czas wakacji, czas zasłużonego odpoczynku po długiej i mozolnej pracy.

Czy jest to jednak czas bez Boga?

Jezus wraz z apostołami udaje się na miejsce osobne, nie zostawia ich samych. A czy z nami na wakacje wyjeżdża Pan Bóg? On bardzo chce, ale to od nas zależy czy Go zabierzemy.

Tylko ode mnie zależy czy wakacje będą czasem z Bogiem. Tak często powtarzamy, że nie mamy czasu na modlitwę, na lekturę Pisma Świętego, na Eucharystię – czasem nawet niedzielną – bo tyle pracy, obowiązków, zabiegania.

Przed nami wakacje – czas wolniejszy, mniej zabiegany. Czy jednak będzie to także czas dla Boga i z Nim? Nie zostawiajmy Pana Boga na czas wakacji. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej do Niego przylgnijmy. Znajdźmy chwilę na częstszą Eucharystię, modlitwę, lekturę Bożego Słowa.