W środę 5 sierpnia nasza parafia przeżywała odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej, połączony ze Złotym Jubileuszem 50-lecia kapłaństwa naszego Rodaka o. Ignacego Proszka, CSsR.

Kazania w tym dniu oraz podczas jubileuszu głosił o. Ireneusz Homoncik, współbrat Jubilata ze Zgromadzenia Księży Redemptorystów.

W imieniu parafii ks. Proboszcz wręczył Złotemu Jubilatowi ręcznie wykonany przez Zdzisława Bednarza, miejscowego Artysty kopię obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Dziękujemy scholi „Śnieżnej Pani”; dzieciom w strojach komunijnych; pocztom sztandarowym; orkiestrze dętej OSP; noszącym figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynkom, które sypały kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami; strażakom w strojach galowych; Kliszczakom w strojach regionalnych, oraz wszystkim Gościom przybyłym na tę uroczystość i naszym Parafianom.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Złotego Jubileuszu oraz uczczenia Czcigodnego Jubilata, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w pięknej liturgii, którzy zadbali o oprawę muzyczną oraz za liczny i pobożny udział w uroczystości.

Bóg zapłać Państwu Marcie i Walentemu Hanusiakom (Cukiernia „Hanusiak”) za chleb złożony w czasie procesji z darami oraz tort jubileuszowy.

Z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich życzymy o. Ignacemu Proszkowi prawdziwie duchowego przeżycia tego pięknego Jubileuszu.

Życzymy, aby Dobry Bóg obdarzył Go obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego.

Niech Bóg obfity w Miłosierdzie wraz z mocą przemiany chleba i wina, daje Mu moc przemiany ludzkich serc.
Niechaj Matka Boża Śnieżna, Patronka naszej parafii, wstawia się za Nim u Boga, wypraszając Mu potrzebne łaski na dalsze lata kapłańskiego życia.

Modlimy się o tę szczególną łaskę, aby podobnie, jak Najwyższy Kapłan, swym wielkim sercem owocnie mógł rozplątywać to, co powikłane i rodzić nadzieję.

Niech to szlachetne powołanie i sianie ziaren Prawdy Bożej przyniesie zadowolenie, radość i satysfakcję z wyboru tak trudnej i odpowiedzialnej drogi życiowej. Szczęść Boże!

Foto: Andrzej Gwiżdż; Bartłomiej Dyrcz