Tegoroczna XXXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 18 czerwca pod hasłem „Ze świętymi przy Bożym Sercu”.

W tym roku nie obowiązują już ograniczenia liczebności uczestników związane z pandemią koronawirusa, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszego Arcybractwa oraz czcicieli Bożego Serca z całej Polski do wzięcia udziału w tym wyczekiwanym wydarzeniu.

Pielgrzymkę rozpoczniemy o 10:00 wspólnym odśpiewaniem Godzinek o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w Sali Ojca Augustyna Kordeckiego.

Następnie referat wygłosi s. dyr. Maria Bernadeta Wysocka OVM, po czym odczytamy list do Ojca Świętego Franciszka napisany w imieniu uczestników pielgrzymki i wysłuchamy świadectw.

Po przerwie na posiłek wyruszymy o 13:30 Drogą Krzyżową na Wały Jasnogórskie. Nabożeństwo poprowadzi ks. dyr. Krzysztof Zimończyk SCJ.

O 15:00 będzie miał miejsce centralny punkt naszej pielgrzymki: Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego na Szczycie Jasnogórskim.

Zapisy w zakrystii lub u p. Anny Hanusiak.