W sobotę, 8 października obchodziliśmy 40-lecie działalności Koła Pszczelarzy Tokarnia. Obchody rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni.

W uroczystości wzięli udział: Edward Zadora, Radny Powiatu Myślenickiego i wieloletni członek Koła Pszczelarzy; Marek Kluska, wójt Gminy Tokarnia; Bartłomiej Dyrcz, dyrektor Kliszczackiego Centrum Kultury, a przede wszystkim członkinie i członkowie Koła Pszczelarzy Tokarnia. Władze Koła reprezentowali: Dominik Czyszczoń, prezes i Sławomir Lichota, wiceprezes.

Z dziękczynieniem za dary, które Bóg zsyła poprzez życie i pracę pszczół, modlono się o błogosławieństwo dla naszych pszczelarzy – w rocznicę powstania ich Koła – za to, że troszczą się o pasieki, pola i sady niosące pożytek pszczołom.

Na ręce ks. Roberta Pietrzyka, dziekana dekanatu Pcim i proboszcza parafii w procesji z darami woskowy Paschał wręczyła delegacja pszczelarzy na czele z prezesem Dominikiem Czyszczoniem.

Po zakończonej mszy świętej Goście udali się do Kliszczackiej Koliby, gdzie odbyła się druga część uroczystości.

Zdjęcia: Bartłomiej Bart Dyrcz