„PACZKA DLA UKRAINY”
CARITAS ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

W związku z trwającym konfliktem zbrojnym w Ukrainie oraz coraz większym kryzysem humanitarnym, Caritas Archidiecezji Krakowskiej uprzejmie prosi wszystkie parafie o włączenie się w akcję „Paczka dla Ukrainy”, której celem jest zapewnienie podstawowych artykułów niezbędnych do życia dla kilkuosobowej rodziny.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej od pierwszego dnia wojny nieustannie wspiera I pomaga tym którzy przybyli do naszego kraju, oraz tym którzy pozostali w swej ojczyźnie. Skala pomocy jest wielka, lecz jeszcze większe są potrzeby ludzi, którzy pozostali w ostrzeliwanych miastach.

Poniżej przesyłamy listę artykułów potrzebnych do skompletowania paczki.

Gotowe paczki, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 41x38x64 cm, można przekazywać do swojej parafii lub lub do magazynu Caritas Archidiecezji Krakowskiej, skąd zostaną przetransportowane do Ukrainy.

Godziny otwarcia magazynu Caritas Archidiecezji Krakowskiej:
Adres: Brzegi 255, 32-002 Węgrzce Wielkie
poniedziałek – piątek 7.00 – 15.00
sobota – nieczynne
niedziela – nieczynne

Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc, która pozwoliła nam na wysłane do Ukrainy kilkudziesięciu transportów humanitarnych ratujących życie ludzi walczących o wolność w swojej ojczyźnie.