Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tokarni

zapraszają do konkursu na

Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną A.D 2020

Palmy konkursowe oceniać będzie Jury w składzie:

Barbara Dziwisz – Radna Województwa Małopolskiego III, IV, V kadencji; dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie
Stanisław Funek – kierownik Zespołu Regionalnego „Kliszczacy”, regionalista
Małgorzata Pęcek – instruktor regionalny, kierownik Zespołu „Mali Kliszczacy” i „Młodzieżowy Zespół Kliszczacy”
Stanisław Winter – rzeźbiarz, emerytowany dyrektor GOKiS w Tokarni

NAGRODY:

1 nagroda – 1000 zł – ufundowana przez Parafię Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni
2 nagroda – 500 zł – ufundowana przez Stanisława Bisztygę, Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego
3 nagroda – 300 zł – ufundowana przez Zofię Janicką, Sołtys Wsi Tokarnia

PONADTO:
2 x wyróżnienia – nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tokarni

Regulamin konkursu:

Warunki uczestnictwa:

1. Palmy będą oceniane pod względem wysokości, ale przy tym muszą wziąć czynny udział w procesji dookoła kościoła niesione w pozycji pionowej.
  2. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać tradycyjne palmy wielkanocne. Polecana technika wykonania: materiały naturalne: bukszpan, bazie, suche kwiaty, wstążki, bibuła itp.
  3. W konkursie mogą brać udział wszyscy parafianie z Tokarni, praca powinna być zbiorowa, rodzinna, wielopokoleniowa.

Do konkursu nie zostaną dopuszczone prace zawierające elementy niezgodne z regulaminem, a w szczególności gotowe palmy wielkanocne, wykonane ze sztucznych materiałów i elementów ozdobnych.

Miejsce i termin:

Niedziela Palmowa, 5 kwietnia 2020, kościół parafialny pw. Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni. Konkurs i wręczenie nagród odbędzie się po uroczystej procesji i sumie.

Cele konkursu:

Popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą. Rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży. Przekaz wartości i tradycji ludowej. Integracja społeczności lokalnej. Promocja dorobku kulturowego wsi.

Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać na adres mailowy gokis-tokarnia@wp.pl do dnia 3 kwietnia 2020 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Życzymy powodzenia w twórczych działaniach!