W pierwszą niedzielę października, tj. 3.10. o godzinie 17:00 rozpocznie się coroczna tradycyjna Droga Krzyżowa na Urbaniej Górze.

Będziemy dziękować Bogu za dar beatyfikacji nowych błogosławionych: ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

„W historii naszej osobistej drogi wiary odkrywamy stopniowo wartość drogi krzyżowej naszego Pana Jezusa Chrystusa. Najczęściej trzeba trochę czasu, aby ją zrozumieć i przyjąć, a po pewnym czasie trudno nam sobie wyobrazić chrześcijaństwo bez drogi krzyżowej. Dostrzegamy jej ogromną wartość, mimo że jej przeżywanie nie jest łatwym doświadczeniem. Droga krzyżowa jest jednak wyjątkową drogą doskonałości, gdyż została wyznaczona przez naszego Pana”.

W tym roku tę Drogę Krzyżową przejdziemy wspólnie z Prymasem Tysiąclecia. Będziemy odwoływać się do jego słów. To one mają być dla nas nie tylko źródłem refleksji i rachunku sumienia, lecz mają nas także zachęcić, abyśmy jeszcze bardziej pokochali Kościół i Ojczyznę. Tej miłości uczył nas przez całe swoje życie bł. Stefan kard. Wyszyński.