Przed nami Triduum Paschalne.

WIELKI CZWARTEK
TRANSMISJA mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i dar Kapłaństwa. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kapłanów, którzy pracowali i pracują w naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Na zakończenie uroczystości Ciało Chrystusa zostanie przeniesione do ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK
O godz. 15.00 – TRANSMISJA Koronki do Bożego Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową.
Od godz. 15.00 – 18.00 MOŻLIWOŚĆ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

TRANSMISJA Liturgii Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00.
Prosimy, aby na czas liturgii, w naszych domach na stole postawić krzyż. Po Adoracji Krzyża w kościele i w naszych rodzinach, zgodnie z wielowiekową tradycją przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Za pobożne uczestnictwo w Liturgii Męki Pańskiej i adoracji Krzyża (zarówno w domu, jak i w kościele) można uzyskać odpust zupełny.

Dzieci, które odprawiają pierwsze piątki miesiąca, a są w stanie łaski uświęcającej, nie mogąc z wiadomych i oczywistych względów być w kościele i przyjąć sakramentalną Komunię Świętą, mogą przyjąć Komunię Świętą duchowo.

W Wielki Piątek przez całą noc będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie Bożym starając się na osobistej modlitwie odczytać prawdziwy sens śmierci Chrystusa i Jego Zmartwychwstania.

PORZĄDEK ADORACJI CAŁONOCNEJ:

od 21.00 do 23.00 – Więcierża (wszystkie role)
od 23.00 do 01.00 – role: Gębki, Bryle, Bierówki, Kluski Dziubras Dolny, Szewcy, Gwiżdże, Osiedle
od 01.00 do 03.00 – role: Wierodnki, Granica, Parchule, Brzegi, Urbany, Hoboty
od 03.00 do 05.00 – role: Dziury, Kocury, Proszki, Fuły, Młyny, Tarnów, Przymiarki
od 05.00 do 07.00 – role: Jurczaki, Debenosy, Kasperki, Kanie, Blychy, Kudły, Pod Lasem, Przysop
od 07.00 do 09.00 – role: Florki, Luberdy, Łocki, Morgi, Za Górką, Dział Niżny, Dział Wyżny

Stosujmy się do obowiązującej nas zasady: DDM (dezynfekcja, dystans, maseczka). Siadajmy w ławkach w wyznaczonych miejscach, zachowując zasady bezpieczeństwa.

WIELKA SOBOTA
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny na zewnątrz świątyni, wokół kościoła: godz. 9.00; 9.30; 10.00; 10.30; 11.00; 11.30; 12.00; 12.30; 13.00; 13.30; 14.00; 14.30 i 15.00.
Przy dobrej woli, każdy z nas, w naszej wspólnocie będzie mógł poświęcić pokarm na stół wielkanocny.

TRANSMISJA Liturgii Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00 Liturgią Światła, po niej Liturgia chrzcielna. Nie będzie raczej Procesji Rezurekcyjnej wokół kościoła!

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO i DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Aby, jak najwięcej wiernych mogło wziąć udział w eucharystii, dodajemy jeszcze jedną mszą świętą. I tak, w Zmartwychwstanie Pana Jezusa i Poniedziałek Wielkanocny msze święte w naszym kościele odprawiamy o: 7:00; 9:00; 11:00; 13:00; 15.30; 17:00 i 18:00.

Pamiętajmy i weźmy to pod uwagę, że w naszej parafii posługuje tylko dwóch kapłanów. Okażmy więc życzliwość, wykażmy się pokorą i cierpliwością oraz bądźmy dla siebie wyrozumiali.
Będą takie dni, kiedy będziemy pełnili posługi od 7:00 do 19:00, a czasem nawet będziemy „na nogach” przez 24h/dobę.

Mottem naszej wspólnoty parafialnej jest: „Razem, możemy więcej”. Dzisiaj, tym bardziej powinniśmy być RAZEM, jednomyślni w podejściu do walki z koronawirusem. Walki o zdrowie, a może nawet życie.

Wierzymy, że dzięki odpowiedzialnej i solidarnej trosce nas wszystkich, przeżyjemy nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego pełni ufności i nadziei.

Z modlitwą u stóp Matki Bożej Śnieżnej