Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy: mieszkańcom roli Osiedle; Kostruchy i Dziubras Górny; Młyny, Tarnów, Przymiarki i Dział Niżny; Florki, Za Górą, Na Filii, Barnasiówka, Luberdy i Łocki.

Dziękujemy za ofiary na kościół złożone przez mieszkańców ról: Kostruchy i Dziubras Górny; Młyny, Tarnów, Przymiarki i Dział Niżny; Florki, Za Górą, Na Filii, Barnasiówka, Luberdy i Łocki.

Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała: orkiestrze dętej OSP; naszym druhom-strażakom w strojach galowych; dziewczynkom, które sypały kwiaty; chłopcom z dzwoneczkami; dzieciom w strojach komunijnych; pocztom sztandarowym; paniom noszącym feretrony, figury i różaniec; Kliszczakom w strojach regionalnych i wszystkim uczestnikom tej pięknej i barwnej uroczystości. Bóg zapłać za dekoracje i przybranie trasy procesji.

Dobrze, że potrafimy w zgodzie i jedności wyjść razem na ulice naszej miejscowości, by zaświadczyć, że nasza wiara w Chrystusa Eucharystycznego przemienia nas na lepsze, zarówno w naszym osobistym życiu, jak i w naszych wzajemnych odniesieniach i międzyludzkich relacjach.

W ramach oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Zakończenie oktawy w czwartek.

Przynieśmy tego dnia do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po mszy św. obrzęd błogosławieństwa dzieci.