Od piątku tj. 27 grudnia rozpoczęła się w naszej parafialnej wspólnocie wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy w wyznaczonych dniach od godziny 8.00. Kapłanowi towarzyszą zgodnie z tradycją Pan Organista, Pan Kościelny oraz dwóch ministrantów. Prosimy o przygotowanie wody święconej (można ją zabrać z kościoła), świecy i krzyża. Po wspólnej modlitwie kapłan pobłogosławi całą rodzinę oraz ich dom. Dopełnieniem wizyty duszpasterskiej jest wspólna rozmowa.

Ofiary jakie składamy kapłanowi z okazji kolędy są całkowicie dobrowolne. Przeznaczamy je na wsparcie archidiecezji, Seminarium Duchownego, Uniwersytetu Jana Pawła II, chorych kapłanów oraz na potrzeby własne. Już dzisiaj dziękujemy za życzliwe przyjęcie.

Pamiętajmy, że kapłan ma do odwiedzenia w dniu czasem 40 rodzin, stąd prosimy wszystkich o cierpliwość, zrozumienie i wyrozumiałość, by nic nie zakłóciło religijnej atmosfery tychże odwiedzin.

Aby zachować porządek, trasę kolędy ustalają pan organista z p. kościelnym. Prosimy nie zmieniać ustalonego porządku na własną rękę.

Harmonogram wizyty duszpasterskiej
27 grudnia (piątek) – Dziołek, Jątyki, Perły, Pawlaki, Dom pod Kasprem
28 grudnia (sobota) – Florki, Na Wysokiej, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Luberdy, Łocki, Domy pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny
30 grudnia (poniedziałek) – Granica, Parchule