Religijne treści uroczystości Bożego Narodzenia ukazują nam swoją wyjątkowość na tle szeregu zwyczajów kulturowych, które na trwałe wyznaczyły już rytm życia, nawet u ludzi niezbyt związanych z Kościołem.

Wieczerza wigilijna, wspólne kolędowanie i nocna Msza – Pasterka. Wypełniona po brzegi, pachnąca świerkiem, świątynia, kolędy i szopka. Obowiązkowe elementy wystroju świątecznego w świątyniach i w naszych domach. Różne są szopki, małe i duże, ruchome i takie, gdzie są żywe zwierzęta. Wszystkie dają wiele radości i to nie tylko dzieciom. Cieszą nas bez względu na to, ile mamy lat.

Tegoroczną dekorację świąteczną w kościele wykonały: Barbara i Aleksandra Hanusiak, Grażyna Wietrzyk, Jolanta Milewska, Aneta Worwa, Monika Jątyka, Zofia Worwa z córką Pauliną, Stanisława Bruzda, Kinga Juszczak, Agata Spyrka.

Dziękujemy naszym Parafiankom za świąteczny wystrój naszej świątyni, udekorowanie choinek oraz piękną szopkę bożonarodzeniową.