W ramach nabożeństwa maryjnego z racji nabożeństwa 5. pierwszych sobót miesiąca dziękowaliśmy Bogu za plony ziemi i razem z rolnikami modlimy się, aby ich ciężka praca była doceniana i sprawiedliwie wynagradzana.

Uroczystego poświęcenia wieńca żniwnego dokonał ks. Krzysztof Litwa, wikariusz parafii. Mszy świętej dziękczynnej przewodniczył o. Roman Rusek OFMCap z Tenczyna. W swoim kazaniu zachęcał do dziękczynienia, żebyśmy umieli sobie wzajemnie dziękować.

– „W sposób szczególny dziękujemy dzisiaj za dar wiary, za ten chleb, który daje życie wieczne. Eucharystia to wielkie dziękczynienie” – mówił.

W dalszej części kazania przekonywał, że Maryja najpiękniej uczy nas dziękczynienia.

– „Idziemy do Matki, to Ona uczy nas i podpowiada, co trzeba zrobić, aby być szczęśliwym”. Nawiązał także do słowa Matka, które składa się z 5 słów: M – jak miłość; A – anielska cierpliwość; T – jak troska; K – jak krzyż i A – jak Apostoł.

„To Matka prowadzi nas do Boga. Dana przez Jezusa pod krzyżem. Prowadzi swoje dzieci do Boga, jak każda ziemska matka zatroskana o życie i zbawienie swych pociech” – przekonywał kaznodzieja.

Dziękujemy Gospodarzom tegorocznego dziękczynienia za plony (mieszkańcom ról: Szewcy, Kluski i Dziubras Dolny) za organizację Dożynek Parafialnych oraz przygotowanie wieńca dożynkowego. Bóg zapłać Wszystkim za modlitwę i udział w nabożeństwie ku czci NMP w ostatnią, piątą pierwszą sobotę miesiąca.