W niedzielę 17 września br., po raz trzydziesty pierwszy wierni naszej archidiecezji udadzą się do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, aby przed wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej wypraszać potrzebne łaski dla swoich małżeństw i rodzin.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Jana Pawła II: Miłość, która jest gotowa oddać życie, nie zginie, które równocześnie są myślą przewodnią Pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej na Beatyfikację Sług Bożych Rodziny Ulmów do Markowej 10 września 2023 r. oraz hasłem peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w naszej archidiecezji w roku 2024.

Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Jak co roku Ksiądz Arcybiskup pobłogosławi przyniesione przez pielgrzymów ziarno na zasiew.

Liczymy na spotkanie w domu naszej Kalwaryjskiej Pani.