W II Niedzielę Adwentu czyli 8 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie  obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

Również i nasza parafia została zaproszona do włączenia się w modlitwę i zbiórkę ofiar w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną oraz wiernych Kościoła katolickiego na Wschodzie.

W niedzielę, tj. 8 grudnia będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Jarosława Rudego, Rektora Seminarium w Kijowie.

* * *

„Serdecznie zapraszam Polaków w kraju i poza jego granicami do solidarności w przeżywaniu tego dnia:  modlitwy, wsparcia i wdzięczności.

W imieniu Pasterzy, kapłanów, sióstr zakonnych i osób obdarowanych na Wschodzie,  z góry dziękuję za modlitwę  i za ofiary złożone na ten cel oraz przesłane na konto naszego Zespołu.

Pragnę zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Przeżywany w Polsce i na placówkach polonijnych „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” tam, za wschodnią granicą, jest dniem wdzięczności  za tych którzy pomagają duchowo i materialnie”.
Ks. Leszek Kryża TChr
Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie