W Archidiecezji Krakowskiej rusza nowy program dla narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA. Program RADOŚĆ i NADZIEJA to początek wielkiej przygody dojrzewania do miłości.

Kurs przedmałżeński prowadzony wg. wyżej wspomnianego Programu dla Narzeczonych powstał w 2010 roku w Fundacji Pomoc Rodzinie przy Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW.

Program ten zastał zaaprobowany przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Fundacja Towarzyszenia Rodzinie realizuje PROGRAMY NA MIŁOŚĆ I ŻYCIE na podstawie umowy z Fundacją Pomoc Rodzinie.

Program RADOŚĆ i NADZIEJA składa się z dwóch spotkań stacjonarnych oraz 5 zadań e-learnigowych.

Terminy i godziny zajęć:

10 października 2020 r.  9.00-20.00,

11 października 2020 r.  9.00-17.00,

21 listopada 2020 r. 9.00-17.00.

Pomiędzy pierwszym, a drugim spotkaniem narzeczeni wykonują 5 zadań w warunkach domowych.

Program składa się z 6 sesji warsztatowych, 2 wykładów uzupełniających oraz skupienia końcowego.

UWAGA!!!! Zapisy od 1 września godz. 9.00

10 października 2020 r.  –  sesje warsztatowe: „Po co nam małżeństwo?”, „Czy my się znamy?” i „Czy to ty?”

11 października 2020 r.  –  sesje warsztatowe: „Jak ja ciebie kocham?” i „Co dalej po ślubie?” oraz wykład „Odpowiedzialne rodzicielstwo” (na koniec dnia jest przewidziana również msza święta)
.

21 listopada 2020 r.  –  sesja warsztatowa: „Dlaczego potrzebny nam Bóg?”, wykład „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa” oraz skupienie: „Życie łaską sakramentu małżeństwa”.

Kurs jest prowadzony w małych grupach. W ramach sesji narzeczeni uczestniczą w wykładach, warsztatach i dialogu narzeczeńskim.  Przewidziany jest również czas na modlitwę.

W ramach przygotowania do małżeństwa, narzeczeni są zobowiązani do wzięcia udziału w 3 spotkaniach w Poradni Rodzinnej. Spotkania te  NIE ODBYWAJĄ  się podczas spotkań weekendowych. Należy umówić się na nie dodatkowo, z nauczycielami naturalnych metod rozpoznawania płodności w Poradni Życia Rodzinnego.

PROWADZĄCY
ojciec  dr Grzegorz Zakrzewski OSPPE,  paulin, duszpasterz małżeński i rodzinny oraz pary małżonków

Na zakończenie Programu narzeczeni otrzymują zaświadczenie o odbyciu kursu przedmałżeńskiego niezbędne przy zawarciu sakramentu małżeństwa. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest  100% obecności  podczas  obu  spotkań oraz przesłanie informacji zwrotnej z  5 zadań e-learningowych.

Gdy wiesz już, kogo chcesz uczynić swoją żoną – swoim mężem, to warto przygotować się do małżeństwa z tą konkretną osobą, a nie do małżeństwa “w ogóle”. Dlatego na Program zapraszamy  pary narzeczonych, a nie pojedyncze osoby.

Więcej informacji o programie  Radość i Nadzieja