15 sierpnia w naszej parafialnej wspólnocie odbył się VII Charytatywny Festyn Rodzinny pod hasłem: „Razem możemy więcej”.

Z racji zapowiadanej w tym tygodniu niekorzystnej pogody w dniu odpustu VII Charytatywny Parafialny Piknik Rodzinny został przeniesiony na 15 sierpnia 2023 r

Do wyznaczonych celów, jakie nam towarzyszyły od pierwszego Pikniku, który miał miejsce w 2015 roku jak: integracja parafialnej wspólnoty oraz aktywny wypoczynek w gronie rodzinnym dołączyliśmy w tym roku kolejny, wielce szczytny cel, jakim jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym z naszych rodzin w ich leczeniu, rehabilitacji oraz w sfinansowaniu wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne.

Na scenie podziwialiśmy piękne występy, m.in.: Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Tokarni, scholi dziecięcej „Śnieżnej Pani”, Maryli Tomaszek w duecie z Bartoszem Tomaszkiem (ojcem Maryli) oraz Krzysztofa Bigaja, który wcielił się także także w rolę konferansjera.

Było wiele ciekawych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Gwiazdą wieczoru był koncert Magdy Steczkowskiej, znanej wokalistki i autorki tekstów, która na swoim koncie ma 5 solowych płyt.

Podczas festynu swoje stoiska wystawiły Koła Gospodyń Wiejskich z Tokarni i Więcierży, na których zostały zaprezentowane regionalne potrawy kliszczackiej kuchni.

Nasze „sercanki” z Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ – jak co roku – częstowały nas domowymi ciastami.

Cukiernia Hanusiak serwowała pyszne „kliszczackie” lody.

Były także słynne „skawińskie” zapiekanki, kiełbaski, karczki i drobiowe szaszłyki z „grilla u Darka” oraz smaczne gofry i hamburgery, które rozchodziły się z kosmiczną prędkością.

Była, a jakże, ciesząca się ogromną popularnością wielokolorowa wata cukrowa i palce lizać popcorn.

Na terenie parku przy Przedszkolu Samorządowym powstał – jak co roku – „plac zabaw”, gdzie były przeprowadzone różnego rodzaju konkurencję przygotowane i zorganizowane przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokarni.

Pani Dorota Kluska, wychowawczyni przedszkolna i nasza Parafianka z naszymi wolontariuszkami oraz zespół animatorek z firmy „TA Dorotka” (Dorot Per) prowadziły animacje z myślą o najmłodszych uczestnikach pikniku.

Były kolorowe warkoczyki, modelowanie baloników, tatuaże, malowanie buzi, dmuchane zamki.

Dzięki uprzejmości zagrody „Beskidzka Sadyba” – dzieciaki mogły stanąć oko w oko z przesympatycznymi południowo-amerykańskimi zwierzątkami, jakimi są kochające dzieci, Alpaki.

Była także loteria fantowa, w której nagrodą główną był nowoczesny skuter elektryczny BARTON EVIVO o mocy 1200 W. W puli nagród znalazło się także wiele ciekawych i wartościowych nagród.

W loterii fantowej można było wygrać:
– podstawowy kurs prawa jazdy kat. B – Piotr Rapacz;
– lot widokowy samolotem: Tatry, Pieniny & Zamek w Niedzicy dla 1 do 3 osób – Zofia i Kazimierza Kania
– lot widokowy samolotem nad Tatrami dla od 1 do 3 osób – Zofia i Kazimierza Kania;
– hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter 3 – Janina i Jan Buda;
– hulajnoga elektryczna – Emilia i Bogdan Pajka;
– grill ogrodowy TEESA BBQ 3001 – Firma „GAMMA”;
– rower górski KANDS Battle – Jolanta i Stanisław Hobot;
– 3 vouchery do salonu kosmetycznego „AURA” na określone zabiegi – Magdalena Jochymek;
– 3 bony podarunkowe o wartości 100 zł każdy – „TOP” Firma Handlowa – Bogumiła Makusek
– zestaw garnków ze stali TEFAL – Dorota i Jan Jędrocha;
– wyciskarka wolnoobrotowa RAVEN – Zofia i Edward Zadora;
– odkurzacz akumulatorowy MAKITA pionowy – Natalia i Krzysztof Trybała
– vouchery całodzienne i 3 godzinne do strefy basenowej i strefy leczniczej – CHOCHOŁOWSKIE TERMY;
– skrzynka narzędziowa PATROL RS 500 oraz bateria kuchenna FERRO – Stanisław Kaleta;
– 2 odkurzacze firmy „NILFISK” Buddy II 12 – Bogusław Pietrzak, Firma „ALDA” Myślenice;
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” – 6 bonów towarowych o wartości 50 zł

PARTNERZY:
Galeria Handlowa „JAN” – Jan Burkat
Galeria Handlowa „Czarny Lew” – Emilia i Bogdan Pajka
WAWEL TRUCK
Beskidzka Sadyba
OSP Tokarnia
Kliszczackie Centrum Kultury
Balonowy Świat Dziecka – Agnieszka Motyka
„TA DOROTKA” – Dorota Per, animacja zabaw dla dzieci
Kliszczackie Centrum Kultury
Koło Gospodyń Wiejskich z Tokarni
Koło Gospodyń Wiejskich z Więcierży
Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa
Cukiernia Hanusiak

W imieniu Komitety Organizacyjnego Festynu dziękujemy firmom, przedsiębiorcom, oraz osobom indywidualnym – naszym Darczyńcom – którzy dołączyli do grona darczyńców i wsparli organizację tegorocznego Pikniku:

Tartak „Korabik” – Artur i Tomasz Korabik
„Zięba Transport” – Michał Zięba
Jerzy Makusek
Andrzej Wicher – Zakład Stolarski

Dziękujemy P.T. wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji tego pikniku, jak również wszystkim P.T. ludziom dobrej woli, bez których wsparcia, pomocy, zaangażowania i pracy nie udałoby się nam zorganizować tego dobroczynnego, parafialnego wydarzenia. Bóg zapłać.

Po raz kolejny udowodniliśmy sobie wzajemnie, że „razem możemy więcej”.