Zapraszamy do wzięcia udziału w specjalnej edycji międzynarodowej kampanii modlitewnej „Milion dzieci modli się na różańcu o pokój na Ukrainie”.

18 października 2021 roku, czyli na 5 miesięcy przed wtargnięciem wojsk rosyjskich na teren Ukrainy, w ramach kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” zjednoczyło się z nami na modlitwie 35.000 ukraińskich dzieci.

Pragniemy modlić się za nich i za ich walczący kraj, by wyprosić pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.

Pomimo, iż nasza kampania odbywa się zwyczajowo 1 raz do roku, to działania wojenne prowadzone przez Rosję na Ukrainie skłoniły nas do uruchomienia EDYCJI SPECJALNEJ kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu o pokój na UKRAINIE”

Czym jest edycja specjalna kampanii?

To inicjatywa polskiego biura PKWP w obliczu działań wojennych prowadzonych przez Rosję na terenie Ukrainy, od 24 marca 2022 roku.
To odpowiedź na wezwanie Pani Fatimskiej z 1917 roku, która prosiła o poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi oraz o rozpowszechnienie nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca.

Jaki jest cel edycji specjalnej kampanii?

Wyprosić pokój na Ukrainie
Wyprosić nawrócenie Rosji
Rozpowszechnić nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca

Jak wiemy ponowna próba poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi przez Ojca Świętego jest zaplanowana na 25 marca, godz. 17.00 na placu Św. Piotra. W tym samym czasie w Fatimie kard. Konrad Krajewski również będzie zawierzał Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednak wiele zależy od każdego z nas. My odpowiedzmy na drugą część prośby Pani Fatimskiej, czyli odmawiać codzienny Różaniec Św., czynić pokutę i odprawiać nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

Kiedy się modlimy?

Możesz zacząć w dowolnym momencie. Kampania modlitewna trwa od 21 marca do 17 kwietnia 2022.

Gdzie się modlimy?

W szkole, w przedszkolu, w parafii, w domu w Polsce
W 149 krajach, w których swoje biura posiada Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) tj. Peru, Chile, Paragwaj, Kolumbia, Gwatemala, Kostaryka, Meksyk, USA, Filipiny, Australia, Syria, Angola, Algieria, Białoruś, Niemcy, Francja, Belgia, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, Czechy, Słowacja i wielu innych

Kto może wziąć udział w kampanii?

Dzieci w każdym wieku
Dzieci z Rodzinami- rodzicami, dziadkami i opiekunami
Całe placówki edukacyjne, np. przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, oddziały szkolne w szpitalach, domy dziecka, pojedyncze klasy lub grupy z placówek edukacyjnych
Parafie: grupy dzieci i młodzieży, np. grupa ministrantów, grupa znajomych, dzieci z chóru, członkowie zespołu itp.

Jak się modlimy?

Codziennie odmawiając:

Modlitwę o Pokój dołączając do niej przynajmniej jedną tajemnicę Różańca Świętego

Skąd materiały?

Materiały dostępne na naszej stronie www.modlitwamilionadzieci.pl

Zawieś plakat w szkole, przedszkolu czy w swoim pokoju

Odczytaj List do Dzieci skierowany do uczestników kampanii w szkole, w domu, w przedszkolu

Codziennie odmawiaj z rówieśnikami lub dorosłymi Modlitwę o Pokój oraz przynajmniej 1 dziesiątek Różańca Świętego.

Udostępnij film lub zdjęcie na naszym fanpage’u www.facebook.com/miliondzieci , na którym zachęcasz innych do tej inicjatywy modlitewnej używając hastagu #miliondzieciukraina

Umieść w mediach społecznościowych plakat lub baner naszej kampanii dostępny w materiałach do pobrania na www
Możesz również wysłać taki materiał na nasz adres mailowy : miliondzieci@gmail.com

Oczekuj na wiadomość o Nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca przed 2 kwietnia 2022.
Poinformujemy Cię, którego dnia odbędzie się transmisja wspólnej modlitwy w ramach tej kampanii w Wielkim Tygodniu z Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.