Dnia 3 grudnia, w pierwszą niedzielę Adwentu wraz z rodzicami Lenki Cholewy organizujemy „Kiermasz Dobroczynny dla Lenki”, który łączymy ze zbiórką ofiar na operację lewej nóżki dziewczynki w USA, która musi się odbyć za niecały rok.

Inicjatywę wsparły KGW: z Tokarni, Więcierży, Zawadki, Krzczonowa, Więciórki, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, „Korzenna” Bistro&Restauracja, „Przystań Tokarnia”, „Beskidzka Sadyba”, Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Krzczonów”, oraz Agnieszka Płoskonka, Monika Rapacz, Janina Wróbel, Agnieszka Murzyn, Elżbieta Leśniak, Lucyna Sroka, Edward Zadora, Maria Jamrozik, Ewa i Bogusław Kawończyk, Agata Jugowiec, Agnieszka Fita Winter, Magdalena Pasieczna, Bożena Flaga, rodzina Ziębów, Teresa Hans, jak również Maria i Adam Gruszczyk z USA.

Dziękujemy Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun: Małgorzata Majerek) oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 (opiekun: Katarzyna Mruk i Dorota Kosek).

Na kiermaszu będziemy mogli zakupić: m.in.: pyszne ciasta do popołudniowej kawy, domowej roboty przetwory, soczki z malin i nalewki. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na dalsze leczenie lewej nóżki Lenki. Wierzymy – jak piszą Rodzice Lenki z liście z prośbą o wsparcie – że dzięki modlitwie oraz pomocy „ludzi dobrej woli”, nasza córeczka będzie mogła w przyszłości normalnie i samodzielnie funkcjonować, a co najważniejsze, będzie mogła „przejść swoje życie” na własnych nóżkach.

Apel Rodziców Leny

„Lena też chce chodzić, jak inne dzieci”

Pomóżmy jej wyzdrowieć!!!

Lena urodziła się 7 września 2014 r. w Suchej Beskidzkiej z wrodzoną wadą podudzi i stóp o nazwie Tibial Hemimelia.
Jedyne co zaproponowali nam Polscy lekarze to amputacja nóżek. Nie mogliśmy się z tym pogodzić i postanowiliśmy walczyć o wyleczenie nóżek naszej córeczki.

Udało nam się znaleźć lekarza z USA dr. Paley, który zgodził się podjąć leczenia naszej córeczki. Dr. Paley przedstawił nam plan leczenia córki składający się z czterech, może pięciu etapów.

Lenka przeszła już trzy etapy leczenia operacyjnego w USA obu nóżek (w sumie 11 operacji na prawej nóżce oraz 5 na lewej nóżce).
Operacje się udały, a leczenie przebiega z wielkim powodzeniem. Nasza córka porusza się bez ortez i na własnych nóżkach.

Dzięki wspaniałym ludziom o wielkich sercach udało nam się zebrać środki materialne potrzebne na trzy etapy leczenia, które Lenka już przeszła.

Jesteśmy bardzo wdzięczni i będziemy do końca życia wszystkim za ocalenie nóżek naszej córeczki Lenki.

Przed Lenką operacja lewej nóżki w USA, która musi się odbyć za niecały rok. Koszt operacji oraz koszty około medyczne to 450 tys zł.

Zwracamy się z ogromna prośbą do Księdza Proboszcza oraz do Parafian – ludzi o wielkich sercach i hojnych dłoniach – o pomoc w zorganizowaniu dobroczynnego kiermaszu dla Lenki połączonego ze zbiórką ofiar na dalsze leczenie lewej nóżki naszej córki Lenki.

Jeśli przerwiemy dalsze leczenie, to całe cierpienie naszej córeczki oraz trud
dr. Paleya i całego personelu medycznego pójdzie na marne, a co najgorsze Lenka trafi na wózek inwalidzki, a w przyszłości będzie musiała przejść amputacje nóżek. BŁAGAMY O POMOC.

Wierzymy, że dzięki modlitwie oraz pomocy „ludzi dobrej woli”, nasza córeczka będzie mogła w przyszłości normalnie i samodzielnie

O przywrócenie sprawności Lenki walczymy już 8 lat. W tej walce pomaga nam wspólnota parafialna Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni oraz społeczność wsi Tokarnia.
Wierzymy, że nasza mała córeczka w przyszłości będzie zdrową dziewczynką. Z pomocą Bożą, Pani Tokarskiej, opiekunki dzieci i Waszą z pewnością się uda.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Za każdą pomoc dziękujemy z całego serca.
Rodzice Lenki