Dnia 8 grudnia 2020, o godzinie 12:00 rozpocznie się Godzina łaski dla świata i potrwa – jak sama jej nazwa wskazuję – przez godzinę, aż do 13:00. Zapraszamy do naszego kościoła na indywidualną, osobistą modlitwę.

Choć historia tego dnia sięga 1947 roku, to jednak nie wszyscy wiedzą, co to jest godzina łaski dla świata. Otóż wszystko zaczęło się w 1946 w Montichiari we Włoszech. To właśnie wtedy po raz pierwszy pielęgniarce Pierinie Gili objawiła się Maryja, która wypowiedziała tylko trzy słowa „Modlitwa, ofiara, pokuta”. Objawienia powtarzały się bardzo często, ale najważniejsze miało miejsce właśnie 8 grudnia 1947 roku w bazylice w Montichiari. Wtedy też Maryja wypowiedziała następujące słowa:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Maryja zatem zachęca, aby co roku 8 grudnia około godziny 12:00 modlić się – o ile to możliwe – w kościele lub w domowym zaciszu.