W niedzielę 8 listopada br. w całym Kościele w Polsce będzie odbywał się XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku kierujemy nasze myśli do prześladowanych i wypędzanych, zwłaszcza z Republiki Środkowoafrykańskiej.

Do obchodów dnia zachęca ks. abp Tadeusz Wojda, przewodniczący Sekcji Polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W liście do biskupów polskich zaznacza on, że Republika Środkowoafrykańska to kraj, który od wielu lat doświadcza ogromnego dramatu. Wojna, zniszczenie, głód, śmierć i prześladowania są udziałem tysięcy chrześcijan w tym afrykańskim kraju. Ks. arcybiskup prosi też o solidarność z potrzebującymi, która jest charakterystycznym wyznacznikiem chrześcijańskiego życia.

Informacje o wszystkich akcjach, które prowadzi Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, można znaleźć na stronie internetowej www.pkwp.org.