W niedzielę, 24 września br. przeżywamy w naszej archidiecezji Dzień Modlitwy za Młodzież. Swoją modlitwą otoczmy młodych ludzi, którzy – jak przypomniał św. Jan Paweł II na początku swojego pontyfikatu – są nadzieją Kościoła. Historia daje nam przykłady ludzi, którzy już w młodym wieku osiągnęli świętość – takim wzorem są dla nas patroni młodzieży, św. Stanisław Kostka, bł. Karolina Kózkówna i bł. Carlo Acutis.

Niech nasza modlitwa i wsparcie pomogą także naszej młodzieży odnaleźć w swoje miejsce we wspólnocie Kościoła, wzbudzić w sobie pragnienie świętości i kierować swoim życiem zgodnie z Ewangelią.

Modlitwa za młodzież
Panie, nasz Boże, zwróć swe oblicze na młodych naszej archidiecezji; wejrzyj na ich życie i rozmaite drogi, którymi podążają, spraw, aby w ich sercach rodziło się pragnienie podążania za Tobą i Twoim Synem, który jest jedyną drogą, prawdą i życiem. Amen.
Święty Janie Pawle II – módl się za nami
Święty Stanisławie Kostko – módl się za nami