Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza w niedzielę, 8 października 2023 r., do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Podczas tego Dnia otaczamy szczególną modlitwą Rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami.

O godz. 15.00 odmówiona zostanie koronka do Bożego Miłosierdzia. Po niej o godz. 15.20 będzie sprawowana msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Zająca. Jest to msza św. dziękczynna za dar życia połączona z zawierzeniem zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu.

Organizatorzy proszą o przyniesienie karty z zapisanym imieniem dziecka (może to być imię symboliczne) i imionami Rodziców. Dzieci będą wpisane do Księgi Dzieci Utraconych. Rodzice otrzymają świece, które zostaną w czasie odmawiania Aktu zapalone od paschału.

Dzień Dziecka utraconego jest organizowany w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia po raz trzeci. W Sanktuarium w Łagiewnikach istnieje Duszpasterstwo Rodziców Dzieci Utraconych. W każdy drugi piątek miesiąca sprawowana jest msza św. w intencji Rodziców i Bliskich przeżywających żałobę po śmierci dziecka a raz w roku ma miejsce Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziców Dzieci Utraconych.

Duszpasterstwo obejmuje swoja opieką Rodziców, którzy utracili dziecko przed narodzeniem i tych, którzy przeżywają żałobę po śmierci dziecka w wyniku choroby i nieszczęśliwych wypadków.