Przed nami kolejny tydzień walki z pandemią…. Nowe zasady bezpieczeństwa i restrykcje. Musimy być wciąż i nadal rozważni, odpowiedzialni i miłosierni.

Zatem zgodnie z nowymi zasadami informujemy, że:
1. W naszej świątyni w mszy św. może uczestniczyć 50 osób.
2. Po wejściu do kościoła dezynfekujemy ręce.
3. Zajmujemy miejsca tylko w wyznaczonych ławkach z karteczkami.
4. W świątyni obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką.
5. Komunię Świętą przyjmujemy w pozycji stojącej na dłoń.
6. Spowiedź Święta odbywa się codziennie od 6.45 do 7.00 oraz od 17.15 do 17.45 w Kaplicy Ukrzyżowania. Po skończonej spowiedzi nie całujemy stuły! Spowiadamy tylko w wyznaczonych godzinach. W wyjątkowych sytuacjach możliwa spowiedź, po telefonicznym uzgodnieniu godziny z duszpasterzem.

Zdając sobie sprawę z tego, że nie wszyscy Parafianie będą mogli uczestniczyć w niedzielę w mszy świętej, dlatego, tym bardziej zachęcamy, by w obecnej nadzwyczajnej sytuacji korzystać z mszy świętej w ciągu tygodnia o godz. 7.00 i 18.00, cały czas pamiętając o wymaganym limicie uczestników nabożeństw.

W najbliższą sobotą odprawimy msze święte niedzielne z kazaniem o godzinie 18.00 i 19.30.

W niedzielę msze święte odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 15.30 i 17.00.

W niedzielę przed kościołem będzie wystawiony stolik z koszyczkiem ze specjalnymi kartkami. Wchodząc do świątyni zabieramy ze sobą jedną kartkę, którą po wejściu do środka zostawiamy na stoliku pod chórem.

Udajemy się w kierunku wolnych miejsc wyznaczonych małą karteczką z grafiką kościoła. Jeśli w koszyczku przed kościołem nie będzie już kartek, to znak, że wszystkie miejsca w kościele są już zajęte! Niestety, nie będzie można już wejść do środka!

Prosimy z całego serca o wyrozumiałość i o życzliwość. Bądźmy cierpliwi i darzmy siebie wzajemnie szacunkiem. To jest trudny czas. Dla nas wszystkich. Wymaga od nas wielkiego poświęcenia, trudu i ofiary. Niech różne przeciwności i niedogodności nie zniechęcają nas, niech nas nie poróżnią, ale jeszcze bardziej umacniają w nas miłość, pokój i dobro, które przeniósł na ziemię Jezus Chrystus.

Duszpasterze.