PARAFIALNE   REKOLEKCJE   WIELKOPOSTNE

godz. 15.30 – Msza św. z nauką ogólną

Poniedziałek 30 marca 2020
godz. 18.00 – Msza św. z nauką ogólną
godz. 19.30 – Nauka dla młodzieży (zwłaszcza przygotowującej się do bierzmowania)

Wtorek 31 marca 2020

Środa 1 kwietnia 2020

TRANSMISJE NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII oraz NA FACEBOOK’U

Kilka słów refleksji…

Rekolekcje wielkopostne, to  z jednej strony bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Z drugiej strony, to właśnie podczas rekolekcji uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy.

Nasze życie codzienne – jak do tej pory – absorbowało nas w pogoni za sprawami doczesnymi, jakimi była nasza praca zawodowa, pomnażanie i gromadzenie dóbr materialnych, zwykła codzienność.

Wydaje się, że – z tej perspektywy, w której dzisiaj wszyscy znaleźliśmy się – za mało poświęcaliśmy miejsca dla Boga, ale i dla … drugiego człowieka.

Dzisiaj Bóg daje na szczególny Wielki Post. Dzisiaj wszyscy przeżywamy wyjątkowe rekolekcje wielkopostne.

Zatrzymujemy się, aby uświadomić sobie wiele ważnych spraw, na które – dotąd – nie zwracaliśmy może wystarczającej uwagi.

Niech nasz duchowy udział w tegorocznych parafialnych rekolekcjach wielkopostnych Online będzie przede wszystkim czasem zadumy i refleksji nad własnym życiem. Zastanowienia się, w którym miejscu jestem i na jakim poziomie mojego życia jest moja wiara i drugi człowiek.

Rekolekcje nie zmienią świata, ale mogą zmienić nas, a my, zaczynając od siebie, możemy świadectwem chrześcijańskiego życia budowanego na fundamencie miłości zmieniać „świat”, który nas otacza.

„Nie zamykajmy serc,

zbawienia nadszedł czas,